گروه طراحان پاورگراف
هاست ارزان و پرقدرت - میهن وب هاست
تبلیغات


  • آخـریـن اخبار

اخبار سايت

ليست صفحات :  [صفحه ی اول]   ...    ۳ .::. ۴ .::. ۵ .::. ۶ .::. ۷ .::. ۸ .::. ۹ .::. ۱۰ .::. ۱۱ 
افشای راز قتل پدر به دست دخترش بعد از 15 سال
۹ فروردين ۱۳۹۰

15 سال پيش ماموران آگاهي، گزارش قتل پيرمردي را دريافت كردند كه در خانه خود به قتل رسيده بود. در همان روزها يكي از دختران مقتول به نام شهلا، برادرش شهاب را به عنوان قاتل احتمالي پدر معرفي كرد.شهاب بازداشت، اما بيگناه تشخيص داده شد و راز اين قتل همچنان سر به مهر ماند.

تا اين‌كه چندي پيش يكي از دختران مقتول به نام شيرين به كلانتري مراجعه كرد و گفت 15 سال پيش پدرش را به قتل رسانده و اكنون مي‌خواهد به قتل اعتراف كند.

مقتول 2 دختر و 3 پسر داشته كه براي مدت زيادي با خانواده خود زندگي نكرده‌اند. او سال 1351 همراه اعضاي خانواده‌اش به بيروت و از آنجا به پاريس مهاجرت كرده اما به خاطر اختلافات شديد با همسرش، از يكديگر جدا شده و از آن زمان به بعد نيز هركدام از اعضاي خانواده زندگي جداگانه‌اي براي خود انتخاب كرده‌ بودند.

متهم در اعترافات خود به كارآگاهان مي‌گويد: در 6 سالگي همراه خانواده‌ام به بيروت و از آنجا به پاريس رفتيم. پدر و مادرم به خاطر اختلافات شديدشان بدون اين‌كه طلاق بگيرند از هم جدا زندگي مي‌كردند و من هم همراه شهاب و شهلا براي دورماندن از مزاحمت‌هاي پدر به لبنان رفتيم. اما پدرمان به دنبال ما به بيروت آمد و با توسل به زور من و خواهرم را پيش بستگانش در كشور بحرين برد. پس از گذشت مدتي همراه برادرم به تهران آمديم و پس از 2 سال زندگي با مادر و برادر ديگرم به نام شهرام به محل سكونت جديد رفتم و اطلاعي از پدرم نداشتم. پدرم هميشه افرادي را سراغم مي‌فرستاد تا برايم ايجاد مزاحمت كنند و با توجه به اين‌كه مصائب و مشكلات، پاياني نداشت تصميم به كشتن پدرم گرفتم و نهايتا 15 سال پيش با قرار دادن پارچه روي دهانش او را به قتل رساندم.به سيّدحسن گفتيم بيا به عنوان سين هفتم...
۹ فروردين ۱۳۹۰

ايسنا: آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس در دوران اسارت همواره اميد به زندگي را در خود نگه مي‌داشتند. يكي از عوامل پايداري آنها در اين دوران، ايمان به هدفي بود كه در پيش گرفته بودند براين اساس براي غلبه بر تبليغات رواني دشمن و همچنين اثبات اين كه حتي در بدترين شرايط هم اميد به زندگي را از دست نداده‌اند در مناسبت‌هاي گوناگون اقداماتي انجام مي‌دادند كه دشمن بعثي را متحير مي‌ساخت.

يكي از آزادگان دفاع مقدس در خاطره‌اي از عيثد نوروز در دوران اسارت مي‌گويد: بالاخره نوروز 1368 فرا رسيد. ظاهراً لحظه تحويل سال سرشب بود. همه بچه‌هابراي تهيه سفره‌ هفت‌سين لوازمي را تدارك ديده بودند. هرچه گشتيم سين هفتم را تهيه كنيم با محدوديتهايي كه در بازداشتگاه وجود داشت چيزي به دست نيامد. لاجرم به سيّد حسن گفتيم بيا به عنوان سين هفتم وسط سفره بنشين! همه از خنده روده‌بُر شده بودند.

لحظه‌ي تحويل سال حال و هواي روحاني و معنوي خاصي به‌ وجود آمده بود. هر كدام از ما در حال خواندن دعاي مخصوص تحويل سال بوديم و زير لب از خداوند كه « محول‌ الحول و الاَحوال» بود مي‌خواستيم كه ما را « حول حالنا الي اَحسن الحال» كند. در همه‌ي موارد « الي احسن الحال» ما را هدايت بكند. از بازداشتگاه، از اسارت، از هواي نفس و از همه‌ي چيزهايي كه مانع علوِّ درجات معنوي و روحاني ما مي‌شود.

صبح روز بعد كه اول فروردين محسوب مي‌شد بچه‌هاي اردوگاه طبق معمول مرسوم همه ساله در بيرون آسايشگاه‌هايشان به صف مي‌شدند و همه اردوگاه با همديگر مصافحه كرده و سال نو را به يكديگر تبريك مي‌گفتند. در اين ميان ما با هزار حسرت و دريغ از اينكه نمي‌توانستيم با آنان همراهي كنيم از ميان منافذ پنجره كوچك بالاي در با دوستانمان عيد ديدني و احوالپرسي كرده و فرا رسيدن سال نو را به آنها تبريك مي‌گفتيم. آنها متقابلاً عيد را به ما تبريك مي‌گفتند و از خداوند رهايي ما را از بند دژخيمان بعثي خواستار بودند.

برگرفته از: كتاب " ما هشت نفر: خاطرات جمعي از اسراي محكوم اردوگاه موصل چهار"عکس> ناصرالدین شاه در حال آرایش صورت
۹ فروردين ۱۳۹۰تنها نامزد زن رياست جمهوري آمريكا درگذشت
۹ فروردين ۱۳۹۰

«جرالدين ويرارو» تنها كانديداي زن رياست جمهوري آمريكا در سن 75 سالگي درگذشت.

به گزارش تابناک، وی در سال 1984 در حالي كه نمايندگي 3 ايالت آمريكا در مجلس نمايندگان را برعهده داشت كانديداي رياست جمهوري آمريكا شد اما در جريان انتخابات از رقيب سرسخت خود رونالد ريگان شكست خورد.

«العرب آنلاین» در این باره نوشت: او مدتي نيز معاون ريگان به شمار مي رفت و در همان سال ها موفق شد كه جامعه زنان آمريكا را به روي آوري به جهان سياست ترغيب كند و در اين كار نيز موفق شد.

 در سال 1984 تنها 24 زن در مجلس سنا و نمايندگان آمريكا عضويت داشتند و اكنون 88 زن در اين دو مجموعه قانون گذاري آمريكا فعالانه كار مي كنند.

"ويرارو " رئيس گروه اعانات هيلاري كلينتون در انتخابات 2008 بود اما به زودي دريافت كه اوباما با قدرت به رياست جمهوري آمريكا خواهد رسيد و با جمله «اگر اوباما سفيد بود به كاخ سفيد نمي رسيد» صحنه انتخابات رياست جمهوري سال 2008 ر ا ترك كرد!افشای دارايي ميلياردی قذافي در اتريش
۹ فروردين ۱۳۹۰

رسانه‌هاي خبري اتريش دارايي‌هاي قذافي و خانواده وي در اين كشور را بالغ بر 30 ميليارد دلار تحمين زده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، رسانه‌هاي جمعي اتريش اعلام كردند كه سرمايه‌هايي كه "معمر القذافي " ديكتاتور ليبي و خانواده و نزديكان وي در اتريش دارند، بالغ بر 30 ميليارد دلار است.

"ايوالد نووتني " رئيس بانك مركزي اتريش كه البته مبلغ اعلام شده از سوي رسانه‌هاي اين كشور را تاييد نكرد، گفت كه پيگيري اموال مربوط به قذافي و خانواده وي در اتريش دشوار است و دستيابي به اطلاعات جامعي در مورد آن ممكن است سال‌ها طول بكشد.

اتريش يكي از كشورهايي است كه دستور بلوكه شدن اموال معمر القذافي را صادر كرده است، اين كشور در همين راستا نام 27 ليبيايي را در ليست سياه خود در زمينه بلوكه كردن اموالشان قرار داده است.

وي با اشاره به اينكه قذافي ممكن است براي مخفي ماندن حساب‌هاي خود آنها را از طريق مزدوران و صندوق‌هاي مختلف ذخيره كرده باشد، گفت كه عمليات مخفي نگه داشتن حساب‌هاي بانكي اين افراد به صورت كاملا حرفه‌اي انجام مي‌شود و براي افشاي اين اطلاعات نيز بايد افراد بسيار ماهر و حرفه‌اي وجود داشته باشند تا مالكان اين اموال را پيدا كنند.

اتريش در همين راستا در مورد دارايي‌هاي احتمالي قذافي نزد "علي مصطفي زرتي " نايب رئيس سابق صندوق سرمايه‌گذاري ليبي در اتريش كه تابعيتي اتريشي دارد و از نزديكان به دولت ليبي به شمار مي‌رود، وي را تحت تحقيق و بازجويي قرار داده است.وزیر اقتصاد: یارانه نقدی افزایش نمی یابد/ روز واریز اهمیت ندارد
۹ فروردين ۱۳۹۰

ایسنا نوشت: وزیر اقتصاد تصریح کرد: مبلغ یارانه‌ها در سال 90 تغییر نمی‌کند و به موقع نیز پرداخت خواهد شد.

شمس‌الدین حسینی ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی ـ با تاکید بر این که برنامه پرداخت یارانه‌ها در سال 90 نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است، خاطرنشان کرد: مبلغ 44 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر در هر ماه براساس برنامه قبل پرداخت خواهد شد.

وی در مورد زمان پرداخت دور جدید یارانه‌ها نیز گفت: یارانه‌های فروردین ماه پرداخت شده و پس از آن نیز پرداخت می‌شود و تاکید بر روی روز آن زیاد دارای اهمیت نیست.عکس/ از پذیرفتن دختران و پسران دانشجو معذوریم!
۷ فروردين ۱۳۹۰سریع ترین میز شام جهان عکس
۷ فروردين ۱۳۹۰

به گزارش خبرگزاری مهر، "پری واتکینز" مدیر فروش شرکت سازنده کوچک‌ترین و کوتاه‌ترین خودروهای استاندارد شهری در بریتانیا برای شکست رکورد پرسرعت‌ترین مبلمان در جهان که به یک مبل راحتی موتوردار با سرعتی برابر 148 کیلومتر بر ساعت تعلق دارد میز نهار خوری را طراحی و تولید کرده است که می‌تواند با سرعت 209 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
وی برای شکستن رکورد پرسرعت‌ترین مبلمان جهان میز نهارخوری را انتخاب کرده است زیرا به اعتقاد وی سوار کردن یک میز ناهار خوری بر روی خودرویی کوچک و سریع کار ساده‌تری است. وی در ابتدا خودرویی قدیمی را خریداری کرد و بدنه فایبرگلاس آن را از موتور و کف جدا کرد.
بخش داخلی موتور سریع‌ترین میز شام جهان
سپس سیستم تزریق نیتروژنی را برای افزودن به قدرت خودرو به آن متصل کرد. با وجود اینکه واتکینز انتظار بروز مشکلاتی را داشت فکر نمی‌کرد موتور این میز بتواند به کارکرد مناسبی دست بیابد. طی اولین دور از آزمایش موتور بیش از اندازه داغ شد و بخش‌هایی از پیستون را ذوب کرد.
در ادامه واتکینز بدون تامل موتور دیگری را یافته و به میز نصب کرد. خودرویی که در نهایت خلق شد "غذای سریع" نامیده شده و توانست دراولین آمایش‌ها با سرعتی برابر 183 کیلومتر بر ساعت رکورد پرسرعت‌ترین میز ناهارخوری جهان را پشت سر بگذارد!
ظاهر این خودرو نیز به تنهایی بسیار شگفت انگیز است زیرا واتکینز یک ماشین ظرفشویی واقعی را به آن وصل کرده و بر روی میز نیز یک سفره کامل شام چیده شده است. برای مثال ظرفی از آبگوشت مصنوعی با استفاده از رزین فایبرگلس بر روی میز به چشم می‌خورد.
عمر مفید این خودروی عجیب و غریب یک سال و قیمت آن هفت هزار و 800 دلار تعیین شده است.اولین خبر بد 90 منتشرشد
۷ فروردين ۱۳۹۰

شرکت‌های مخابرات استانی هزینه سرویس‌دهی به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت موسوم به ‌ای‌دی‌اس‌ال را بین 3 تا 14 برابر افزایش داده و خطوط آن دسته از شرکت‌هایی را که قادر به پرداخت هزینه‌های جدید نشده‌اند، قطع کرده‌اند!

در روزهای پایانی سال 89، خبری روی خروجی خبرگزاری‌های کشور قرار گرفت که کمتر به آن توجه شد.

براساس این خبر، شرکت‌های مخابرات استانی هزینه سرویس‌دهی به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت موسوم به ‌ای‌دی‌اس‌ال را بین 3 تا 14 برابر افزایش داده و خطوط آن دسته از شرکت‌هایی را که قادر به پرداخت هزینه‌های جدید نشده‌اند، قطع کرده‌اند! بدین ترتیب برای این شرکت‌ها که مستقیما با مشتریان در ارتباط هستند، در سال جدید هیچ راهی جز افزایش بهای سرویس اینترنت پرسرعت باقی نمی‌ماند. این در حالی است که برخی از کارشناسان اعتقاد دارند این افزایش ناگهانی قیمت سرویس‌ها از سوی شرکت‌های مخابرات استانی با این انگیزه و هدف صورت گرفته که شرکت‌های بخش خصوصی از دایره ارائه خدمات اینترنت حذف شده و خدمات اینترنت پرسرعت در انحصار شرکت‌های مخابرات قرار گیرد.

هیچ کس انتظار ندارد که قیمت اینترنت در ایران ارزان شود اما افزایش 14 برابری قیمت آن نیز برای مشترکان این سرویس غیرقابل‌قبول است. این افزایش هزینه البته در حال حاضر به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت تحمیل شده و آنها مجبورند به تعهدات قبلی در قبال مشترکان خود عمل کنند اما به‌نظر می‌رسد با توجه به این افزایش غیرمترقبه هزینه‌ها از سوی مخابرات، به‌زودی شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت در بخش خصوصی ناچار به اعمال تعرفه‌های جدیدی براساس هزینه تمام شده خود شوند؛ افزایش هزینه‌ای که در نهایت به حلقه آخر این زنجیر یعنی مشترکان عزیز! منتقل خواهد شد.

در همین راستا، محمدحسن شانه‌ساز‌زاده، مدیر یکی از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت از افزایش غیرمنطقی قیمت سرویس‌هایی که از سوی مخابرات به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت داده می‌شود، خبر داده و گفته: با خصوصی‌شدن مخابرات و واردشدن آن به حوزه اینترنت، این شرکت به‌صورت غیرقانونی قیمت تمام‌شده سرویس‌ها را برای رقبا افزایش می‌دهد تا خود به توسعه این سرویس و جذب مشتری بپردازد.

وی با بیان اینکه درصورت‌حساب‌های شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت هر بار با افزایش هزینه در طراحی تجهیزات پسیو، پاور و فضا روبه‌رو هستیم، گفت: این افزایش چند برابری قیمت تمام‌شده صورت‌حساب‌های ارائه شده از سوی مخابرات به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت، غیرقانونی است؛ چرا که باید تمامی تعرفه‌ها از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب و ابلاغ شود.

وی با تأکید بر توقف سرویس‌دهی به برخی از شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت به‌دلیل عدم‌پرداخت این صورت‌حساب‌ها اضافه کرد: در این رابطه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مکاتبه کرده‌ایم و این سازمان نیز به‌عنوان نهاد تنظیم مقررات در این بخش معتقد است که شرکت‌های مخابرات استانی حق افزایش قیمت تمام‌شده این سرویس را ندارند. اما این شرکت‌ها با بی‌توجهی به دستورات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ما را مجبور می‌کنند که صورت‌حساب‌های جدید را پرداخت کنیم.

شانه‌ساز‌زاده با اشاره به افزایش ۳ تا ۱۴ برابری بهای فضا، پاور و هزینه طراحی تجهیزات پسیو از سوی شرکت‌های مخابرات استانی به مهر گفت: این شرکت‌ها حتی اعلام نمی‌کنند که این افزایش قیمت بر چه اساسی است و تنها فاکتور کلی صادر می‌کنند که شامل هزینه‌های چند برابری است.

وی با تأکید بر اینکه این مشکل برای تمامی شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت از طرف همه شرکت‌های مخابراتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: تنها برخی استان‌ها برای پرداخت با ما تعامل دارند و سرویس‌های ما را متوقف نمی‌کنند اما برخی استان‌ها مانند تهران، قم و فارس بدون توجه به حقوق کاربران شبکه درصورت عدم‌پرداخت این مبالغ، سرویس‌دهی را قطع می‌کنند.

مدیرعامل شاتل تصریح کرد که مخابرات ایران باید با دریافت مجوز از رگولاتوری، تعرفه‌ها را تغییر دهد اما از آنجایی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدامی قاطع در این مورد انجام نمی‌دهد، هر یک از شرکت‌های مخابراتی نسبت به تغییر بهای تمام‌شده و افزایش آن اقدام کرده و بخش خصوصی را دچار ضرر و زیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس به مشکلاتی همچون عدم‌تأمین پهنای باند برای توسعه خطوط و زیان‌های ناشی از افزایش تعرفه خطوط1 E، افزایش چند برابری هزینه تمام‌شده سرویس‌ها نیز اضافه شده است.

آسیب‌رسانی به مشترکان اینترنت پر سرعت

ابوطالب برزگر، مدیر روابط عمومی گروه شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت نیز با اشاره به افزایش بها در صورت‌حساب‌های جدید شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت، گفت: قیمت سرویس‌دهی مخابرات به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت برخلاف مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مخابراتی قیمت امکانات مخابراتی مورد ارائه به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت را بر خلاف مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات چند برابر کرده‌اند، تأکید کرد: شرکت‌های مخابراتی می‌گویند تا زمانی که هزینه‌ها را براساس قیمت‌های جدید پرداخت نکنید؛ از دایرکردن سرویس‌های جدید خودداری خواهیم کرد. برزگر با بیان اینکه این اقدام بسیار غیررقابتی است، تصریح کرد: نتیجه این اقدام غیرقانونی چیزی نیست جز آسیب‌رسانی به مشترکانی که از سرویس‌های‌ ای‌دی‌اس‌ال استفاده می‌کنند.

گران شدن قیمت اینترنت باعث کندی روند توسعه این سرویس ارتباطی در ایران خواهد شد و کارشناسان از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌کنند بخش عمده‌ای از کاربران اینترنت به خاطر عدم‌توانایی مالی پرداخت هزینه‌های اینترنت از دریافت این نوع سرویس‌ها صرف‌نظر خواهند کرد.

ادامه این فرایند باعث عقب‌ماندگی بیشتر ایران در زمینه توسعه زیرساخت‌های اینترنت خواهد شد؛ اتفاقی که در برنامه چهارم توسعه نیز افتاد و به‌رغم تصریح قانون مبنی بر برقراری یک میلیون و 200 هزار خط اینترنت پرسرعت، تنها 465هزار پورت نصب شد. حتی اکنون نیز در آغاز سال 1390 و آغاز برنامه پنجم توسعه تنها قریب یک میلیون خط دایر شده است؛ در حالی که تا پایان این برنامه باید ۱۲ میلیون پورت پرسرعت اینترنت در کشور نصب و دایر شود.

عقب ماندن ایران از توسعه اینترنت پر سرعت به تبع آن باعث کندی برنامه‌های دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک در کشور خواهد شد. اگر چه فلسفه خصوصی‌شدن شرکت مخابرات، توسعه و رونق بخش خصوصی بود اما ظاهرا در زمینه توسعه اینترنت این اتفاق به ضرر بخش خصوصی تمام شده است.

گرانی اینترنت در راه است مگر اینکه سازمان تنظیم مقررات مانع تحمیل هزینه‌های کمرشکن به شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت شود. آیا چاقو دسته خود را می‌برد؟

پیشنهاد مخابرات برای تغییر نرخ

یک مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران از ارائه پیشنهاد جدید برای تعرفه خطوط E1 به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد و گفت: تا مصوب شدن این پیشنهاد، خطوط E1 مانند روال گذشته محاسبه شده و هیچ تغییری در آبونمان این خطوط پیش نمی‌آید. به گزارش مهر، نرخ آبونمان واگذاری خطوط E1 که از طریق آن اینترنت دایل‌آپ با سرعت 56کیلوبیت برثانیه به کاربران ارائه می‌شود، از ابتدای امسال موضوع درگیری میان شرکت مخابرات ایران، شرکت‌های مخابرات استانی، شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود و این موضوع تا جایی پیش رفت که حتی پای سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تعزیرات حکومتی نیز به نوعی به این پرونده باز شد.

داوود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه دستورالعمل اعمال نرخ قدیمی خطوط اینترنت به تمامی استان‌ها ابلاغ شده و این دستورالعمل قابل اجراست، اظهار داشت: شرکت‌های مخابراتی موظف به اعمال تعرفه‌ها طبق روال گذشته هستند و تغییری در این رویه به وجود نیامده است. زارعیان هزینه نگهداری خطوط E1 را براساس پیشنهاد جدید ماهانه 95هزار تومان به ازای هر لینک عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود به‌زودی این تعرفه پیشنهادی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نهایی و تصویب شود که در این صورت این دستورالعمل به شرکت‌های مخابراتی ابلاغ خواهد شد.شوخی نوروزی با فردوسی پور
۷ فروردين ۱۳۹۰
هنرپیشه زن سریال هم می گوید گفتیم عادل فردوسی پور 15 روز عید برنامه ندارد و از دست او و فوتبال راحت هستیم!
سیروس مقدم کارگردان با سابقه و خوش تکنیک تلویزیون در نوروز 90 نیز مجموعه طنز پایتخت را روی آنتن دارد.
 
به گزارش آتی نیوز، سریالی که از شبکه یک با بازی هنرپیشگانی مانند علیرضا خمسه و محسن تنابنده هر شب پخش می شود.
 
در سکانسی از سریال که شنبه ششم فروردین پخش شد، بازیگران مرد سریال در مورد فوتبال با یکدیگر بحث کردند و هنرپیشه زن سریال هم می گوید گفتیم عادل فردوسی پور 15 روز عید برنامه ندارد و از دست او و فوتبال راحت هستیم!( نقل به مضمون)
 
البته عادل فردوسی پور در نوروز 90 برنامه دارد و طبق اعلام مسئولان شبکه سه برنامه 90 قرار است بعد از دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال در روز 10 فروردین بر روی آنتن برود.


ايران سيزدهمين خودروساز بزرگ جهان شد
۷ فروردين ۱۳۹۰
بيشترين افت توليد خودرو در سال 2010 ميلادي مربوط به كشور فنلاند با 40.8 درصد بود. اين در حالي است كه بيشترين رشد توليد مربوط به كشورهاي روسيه با 93.5 درصد، تايلند با 64.6 درصد و اندونزي با 51.6 درصد بود.

انجمن جهاني خودروسازان ايران را به عنوان سيزدهمين خودروساز بزرگ جهان در سال 2010 ميلادي معرفي كرد.به گزارش ايسنا، انجمن جهاني خودروسازان با انتشار تازه‌ترين گزارش خود درباره‌ توليد خودرو در كشورهاي مختلف جهان اعلام كرد كه ايران با توليد يك ميليون و 599 هزار و 454 دستگاه انواع خودرو در سال گذشته ميلادي موفق به كسب رتبه 13 جهان از نظر حجم توليد خودرو شده است.ميزان توليد خودروي ايران در سال 2010 نسبت به سال 2009 رشد 14.7 درصدي را نشان مي‌دهد.اگرچه ايران در سال 2010 ميلادي نسبت به سال 2009 از نظر حجم توليد خودرو در ميان كشورهاي جهان يك رده تنزل پيدا كرده، اما همچنان بالاتر از كشورهايي مطرحي مانند روسيه، بريتانيا، تركيه، جمهوري چك، لهستان، ايتاليا، آرژانتين و مالزي قرار گرفته است.ايران در سال 2009 ميلادي معادل يك ميليون و 395 هزارو 421 دستگاه انواع خودرو توليد كرده بود كه اين ميزان توليد نسبت به سال 2008 رشد 9.5 درصدي را نشان داد. ايران در سال 2008 رده‌ي شانزدهم بزرگترين خودروسازان جهان را كسب كرده بود.*** ايران باز هم صدرنشين خاورميانه شد

اما در سال 2010 ميلادي همچون سال 2009 ايران باز هم توانست به عنوان بزرگترين خودروساز منطقه‌ خاورميانه دست پيدا كند.در قاره آسيا نيز ايران بعد از كشورهاي چين، ژاپن، كره‌جنوبي، هند و تايلند در رده‌ ششم قرار گرفت.توليد خودروي تركيه نيز در سال گذشته‌ ميلادي با افزايش 25.9 درصدي به يك ميليون و 94 هزار و 557 دستگاه رسيد. اين كشور در رده‌بندي جهاني رتبه 16 را به خود اختصاص داد.روسيه نيز در سال قبل بيشترين رشد توليد خودرو را در ميان كشورهاي جهان داشت. به طوري كه توليد خودرو در اين كشور با افزايش 93.5 درصدي به يك ميليون و 403 هزار و 244 دستگاه رسيد. هرچند روسيه بعد از ايران رده‌ي 14 جهان را كسب كرد.*** ايران، يازدهمين سواري‌ساز جهان

اما براساس آمار اوليه‌ منتشر شده از سوي انجمن جهاني خودروسازان، ايران از نظر توليد خودروهاي سواري در سال 2010 در رده‌ 11 جهان قرار گرفت. توليد اين نوع خودروها در ايران در سال قبل به يك ميليون و 367 هزار و 14 دستگاه رسيد.از نظر توليد خودروهاي تجاري نيز ايران در ميان كشورهاي جهان رتبه 15 را به خود اختصاص داد. آمار توليد اين خودروها در ايران به 232 هزار و 440 دستگاه رسيد.ايران از نظر توليد خودروهاي سواري در قاره‌ي آسيا بعد از كشورهاي چين، ژاپن، كره جنوبي و هند در رده‌ي پنجم ايستاد و در خاورميانه نيز همچنان اول باقي ماند.از نظر توليد خودروهاي تجاري نيز رتبه‌ي ايران در قاره‌ي آسيا و خاورميانه به ترتيب به 7 و دو رسيد.*** رشد توليد اغلب بزرگان

براساس گزارش منتشر شده از سوي انجمن جهاني خودروسازان، در سال 2010 ميلادي توليد خودرو در بيشتر كشورهاي جهان با افزايش مواجه شد. در اين بين توليد خودرو تنها در كشورهاي فنلاند، بلژيك، صربستان، مصر، اسلووني و لهستان با كاهش مواجه شد.بيشترين افت توليد خودرو در سال 2010 ميلادي مربوط به كشور فنلاند با 40.8 درصد بود. اين در حالي است كه بيشترين رشد توليد مربوط به كشورهاي روسيه با 93.5 درصد، تايلند با 64.6 درصد و اندونزي با 51.6 درصد بود.*** فاصله‌ زياد چين با بقيه

اما براساس آمار انجمن جهاني خودروسازان، توليد جهاني خودرو در سال گذشته ميلادي با افزايش 25.8 درصدي به 77 ميليون و 609 هزار و 901 دستگاه رسيد.از كل توليد خودرو در جهان در سال گذشته ميلادي 19 ميليون و 345 هزار و 557 دستگاه مربوط به خودروهاي تجاري بوده و مابقي توليد يعني 58 ميليون و 264 هزار و 344 دستگاه نيز مربوط به ساير انواع خودروها و به ويژه سواري بوده است.همچنين چين با توليد 18 ميليون و 264 هزار و 667 دستگاه خودرو عنوان بزرگترين خودروساز جهان را در سال گذشته ميلادي از آن خود كرد. بعد از چين نيز كشورهاي ژاپن و آمريكا رتبه‌هاي دوم و سوم را بدست آوردند.گزارش اوليه‌ انجمن جهاني خودروسازان به زودي با انتشار اسامي شركتهاي بزرگ سازنده خودروي جهان در سال 2010 ميلادي و همچنين جزئيات توليد اين شركتها در كشورهاي مختلف تكميل مي‌شود.در زير فهرست 20 كشور بزرگ توليدكننده‌ي خودرو در جهان در سال 2010 ميلادي آمده است:1 – چين با توليد 18 ميليون و 264 هزار و 667 دستگاه (32.4 درصد افزايش)2 – ژاپن با توليد 9 ميليون و 625 هزار و 940 دستگاه (21.3 درصد افزايش)3 – آمريكا با توليد 7 ميليون 761 هزار و 443 دستگاه (35.4 درصد افزايش)4 – آلمان با توليد پنج ميليون و 905 هزار و 985 دستگاه (13.4 درصد افزايش)5 – كره‌جنوبي با توليد چهار ميليون و 271 هزار و 941 دستگاه (21.6 درصد افزايش)6 – برزيل، سه ميليون و 648 هزار و 358 دستگاه (14.6 درصد افزايش)7 – هند با توليد سه ميليون و 536 هزار و 783 دستگاه (33.9 درصد افزايش)8 – اسپانيا با توليد دو ميليون و 387 هزار و 900 دستگاه (10 درصد افزايش)9 – مكزيك با توليد دو ميليون و 345 هزار و 124 دستگاه (50.2 درصد افزايش)10 – فرانسه با توليد دو ميليون و 227 هزار و 742 دستگاه (8.8 درصد افزايش)11 – كانادا با توليد دو ميليون و 71 هزار و 26 دستگاه (39 درصد افزايش)12 – تايلند با توليد يك ميليون و 644 هزار و 513 دستگاه (64.6 درصد افزايش)13 – ايران با توليد يك ميليون و 599 هزار و 454 دستگاه (14.7 درصد افزايش)14 – روسيه با توليد يك ميليون و 403 هزار و 244 دستگاه (93.5 درصد افزايش)15 – انگلستان با توليد يك ميليون و 393 هزار و 463 دستگاه (27.8 درصد افزايش)16 – تركيه با توليد يك ميليون و 94 هزار و 557 دستگاه (25.9 درصد افزايش)17 – جمهوري چك با توليد يك ميليون و 76 هزار و 385 دستگاه (9.5 درصد افزايش)18 – لهستان با توليد 869 هزار و 376 دستگاه (1.1 درصد كاهش)19 – ايتاليا با توليد 857 هزار و 359 دستگاه (1.7 درصد افزايش)20 – آرژانتين با توليد 716 هزار و 540 دستگاه (39.7 درصد افزايش)برگزاري اردو پرسپوليس قبل از دربي 70
۷ فروردين ۱۳۹۰

 

برگزاري اردو پرسپوليس قبل از دربي 70
 

تيم فوتبال پرسپوليس تهران سه‌شنبه هفته جاري اردوي خود را براي بازي مقابل استقلال آغاز خواهد کرد.

 تيم پرسپوليس در چارچوب هفته بيست و هشتم ليگ برتر در يکي از حساس‌ترين بازي‌هاي اين هفته به مصاف استقلال تهران خواهد رفت تا دربي 70 را برگزار کند.
 به همين جهت علي دايي (سرمربی) و مياچ (مربی) برنامه‌ريزي خاصي را براي برد ديدار روز چهارشنبه انجام داده‌اند و قرار است در جلساتي متوالي با مدافعان خود راه مهار بازيکنان از جمله مجیدی را مرور کنند.

 تيم فوتبال پرسپوليس تهران براي تشکيل اردوي تدارکاتي خود قبل از دربي 70 روز سه‌شنبه پس از تمريني که ساعت 12 ظهر انجام خواهد داد، به هتل المپيک خواهد رفت و تنها 24 ساعت قبل از بازي اردوي خود را براي بازي با استقلال تشکيل مي‌دهد.در اين اردو قرار است فيلم چند بازي گذشته استقلال که به درخواست دايي توسط مسئولان باشگاه پرسپوليس تهيه شده است مورد بازبيني و آناليز قرار گيرد.
 همچنين جلسه‌اي نيز مابين دايي و بازيکنان پرسپوليس برگزار خواهد شد.
 دربي 70 دهم فروردين ماه جاري صورت مي گيرد.


چراهوادار پرسپولیس بیشتر از استقلال است؟
۷ فروردين ۱۳۹۰
فوتبال امروزه علاوه بر خاصیت سرگرمی‌ای که در گذشته داشته است، به عنوان یکی از ورزش‌های پردرآمد و سرمایه ساز مطرح شده است. در گذشته افراد به فوتبال فقط به عنوان یک سرگرمی نگاه می‌کردند.
اما فوتبال در دنیای امروز در تمام ابعاد زندگی اجتماعی افراد وارد شده است؛ به طوری که در کشور خودمان هرگاه افراد برای اولین بار به هم می‌رسند یکی از اولین سوالاتی که از یکدیگر می‌پرسند این است که قرمز هستی یا آبی؟
 
به گزارش افکار به نقل از فردا فوتبال ایران برای سالها تنها همین دو قطب برتر را داشت. تمام رسانه‌ها تنها به حاشیه‌های این دو تیم می‌پرداختند و اخبار این دو باشگاه در صدر اخبار ورزشی ایران قرار داشت. 
 
باشگاه استقلال در سال ۱۳۲۴ با نام دوچرخه‌سواران بنیانگذاری شد و پس از ثبت باشگاه به نام پرویز خسروانی، نام آن با تصویب هیئت مدیره در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۲۸به تاج تغییر یافت و پس از وقوع انقلاب باشگاه استقلال نام نهاده‌شد. استقلال از آغازش تا امروز، آبی می‌پوشد رنگ آبی یکی از نمادهای این باشگاه به شمار می‌رود و این رو آبی‌پوشان یکی از لقب‌های باشگاه است. از سوی دیگر باشگاه ورزشی پرسپولیس در دی سال ۱۳۴۲ به دست علی عبده بنیانگذاری شد. 
این باشگاه در اصل در بولینگ و چند ورزش دیگر فعال بود و یک تیم فوتبال در دسته دوم تهران داشت. مالک این باشگاه «شرکت سی.آر.سی» بود که به جز عبده، دو نفر دیگر از سهامداران آن بودند.
 
قبل از رویارویی این دو رنگ و اینکه استقلال و پرسپولیس رقیب یکدیگر شوند شاهین، دارایی و تاج سابق 3 قطب فوتبال ایران بودند که بعد ها شاهینی ها به پرسپولیس کوچ کردند و دارایی نیز منحل شد و فقط ماند دو قطب که نماینده دو قشر جامعه بودند. پهلوی دوم، شاه معدوم ایران به فوتبال علاقه بسیاری داشت و تیم تاج نیز وابسته به این گروه بود و هواداران آن نیز اغلب از همین قشر بودند. 
 
اما پرسپولیس تیمی مردمی به حساب می آمد و بيشتر بچه‌هاي حز‌ب‌الهي قبل از انقلاب به خاطر مخالفت با تيمسار خسرواني، رييس دستگاه ورزش و تيم وابسته دستگاه يعني تاج، پرسپوليسي بودند. از همین رو از همان اوایل انقلاب طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس بیشتر از استقلالی ها بودند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تغییر نام تاج به استقلال هم سبب نشد که مردم انقلابی تیم محبوب و مردمی پرسپولیس را رها کنند. البته پس از گذشت چند سال و درخشش استقلال در مسابقات آسیایی هواداران این تیم بیشتر شده و روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شد. 
 
به طوری که برخی از هواداران و لیدرهای دو آتیشه استقلال معتقدند که در سال های آینده هواداران استقلال بیش تر از پرسپولیس خواهند شد. فریدون معینی بازیکن سال های دور تیم فوتبال پرسپولیس درگفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی «فردا» درخصوص علت بیشتر بودن تماشاگران تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به استقلال خاطر نشان کرد: این مسئله بحثی ریشه ای است و مربوط به امروز و دیروز نیست، بلکه به سال هایی بر می گردد که تیم پرسپولیس تیمی مردمی و استقلال یا همان تاج سابق وابسته به دولت بود. به همین دلیل تماشاگران پرسپولیس از استقلالی ها بیشتر بودند. 
 
معینی با بیان این که در حال حاضر تقریبا تعداد تماشاگران هر دوتیم مساوی است افزود: پرسپولیس متشکل از بازیکنان شاهین قدیم بود که بازیکنانی محبوب داشت و انتقال این بازیکنان به تیم پرسپولیس موجب گرایش هواداران به سوی این تیم شد. وی همچنین در خصوص رقابت موجود میان هواداران تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: باعث خوشحالیست که رقابتی نزدیک میان هواداران این تیم وجود دارد و در جایی که رقابت نباشد فوتبال شکل زیبای خود را از دست می دهد. 
 
از سوی دیگر و در طرف مقابل مسعود معینی که از بازیکنان سابق تیم استقلال بوده است در گفتگو با خبرنگار ما تماشاگران این روزهای استقلال را بیشتر از پرسپولیسی ها دانست و گفت: با توجه به شرایط باشگاه استقلال و ناکامی های به وجود آمده در تیم پرسپولیس اغلب جوانان به سمت استقلال گرایش پیدا کرده اند. خصوصا این که هواداران پرسپولیس افرادی سنتی و از جوان های قدیم هستند. 
 
اما هواداران استقلال را بیشتر جوانان 20 تا 25 سال تشکیل می دهند. بازیکن سابق تیم فوتبال تاج در ادامه علت بیشتر بودن تماشاگران تیم فوتبال پرسپولیس در گذشته را این گونه خواند: با توجه به تاریخچه دو باشگاه مشخص می شود که رقابت هایی که این دو تیم در گذشته داشته اند از جمله مهمترین دلایلی است که موجب افزایش تماشاگران این دو تیم شده است. 
 
بیشتر بودن هواداران تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به استقلال به ریاست خسروانی در سازمان تربیت بدنی باز می گردد که وی هم درسازمان ریاست را بر عهده داشت و هم صاحب باشگاه استقلال بود. به همین دلیل شرایطی برای پرسپولیس وجود داشت که مردم به سمت این تیم گرایش پیدا کنند. وی همچنین ادامه داد: من خودم زمانی که بازیکن تیم تاج بودم این احساس را داشتم که جانب داری صورت می گیرد و طرفداری از استقلال بیشتر بود. از سوی دیگر نیز حضور برخی چهره ها مانند بهزادی، پروین، کلانی و ایرانپاک موجب شد تا عده زیادی از هواداران به سمت تیم فوتبال پرسپولیس گرایش پیدا کنند. معینی در پایان به وضعیت کنونی باشگاه پرسپولیس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر طرفداران پرسپولیس به دلیل نتیجه گیری های ضعیف دلسرد شده اند. از سوی دیگر حضور علی پروین در استیل آذین نیز در کاهش تعداد تماشاگران این تیم بی اثر نبوده است.


چهره واقعی همسرتان را ببینید
۷ فروردين ۱۳۹۰


تبیان: در میان تمام کسانی که به سن ازدواج رسیده اند و دغدغه زندگی مشترک دارند یک سوال مشترک است: چطور می توانم سر از واقعیت طرف مقابل درآورم و شخصیت واقعی او را بدون نقاب ببینم؟ سوالی که خیلی ها معتقدند بی جواب است و تا وقتی وارد زندگی نشوند، نمی توانند چهره بی نقاب همسرشان را ببینند. این البته نظریه اشتباهی نیست اما صد در صد هم نمی توان آن را تایید کرد.

شما شاید بعد از ده ها سال زندگی با همسرتان باز هم نتوانید واقعیت وجود او را به طور کامل بشناسید اما به هر حال می توانید قبل از ازدواج برخی از رفتارهای مهم و کلیدی او را تشخیص دهید و غربال کنید.

حواس جمع باشید

در طول دوران خواستگاری، آشنایی، نامزدی و عقد، شش دانگ حواستان را جمع کنید تا تناقض های رفتاری و گفتاری همسرتان را درک کنید. البته بگذارید همین اول کار تکلیف را روشن کنیم. منظور از درک تناقض ها این نیست که مثل یک بازپرس مو به موی حرکات او را زیر نظر داشته باشید و مدام او را سین جیم کنید. بلکه تنها هوشیار باشید و اگر تناقضی جدی در رفتار او دیدید، این تناقض را یک گوشه ذهنتان نگه دارید تا در صورت تکرار، درباره آن با صحبت کنید.

شدیدا توصیه می کنیم که از تلنبار کردن هر تناقض رفتاری کوچک در ذهنتان خودداری کنید وگرنه ممکن است بدون انصاف و منطق، او را محکوم کنید. فراموش نکنید که آنچه از عملکرد همسرتان متوجه می شوید، ممکن است برداشت شما باشد نه واقعیت!

گاهی نقش بازی کردن ها، برای پوشاندن چیزی است که فرد از آن در فرار است. مثلا کسی که پدر خوبی نداشته، در جمع طوری از پدرش یاد می کند که دیگران فکر می کنند پدر او واقعا دارای ویژگی های بی نظیری بوده است.

همسر نگو، بازیگر!

گاهی ممکن است همسر یا نامزد شما، برایتان نقش بازی کند. در این موارد، می توانید مطمئن باشید که پشت این نقش، نیازهای برآورده نشده ای قرار دارد که او را وادار به اعلام آنها به این شکل کرده است. نیاز به جلب توجه و محبت، خودخواهی، احساس حقارت و حتی ترس از دست دادن شما می تواند علت رفتار غیرواقعی همسرتان باشد.

اما گاهی نقش بازی کردن ها، برای پوشاندن چیزی است که فرد از آن در فرار است. مثلا کسی که پدر خوبی نداشته، در جمع طوری از پدرش یاد می کند که دیگران فکر می کنند پدر او واقعا دارای ویژگی های بی نظیری بوده است.

دیوارهای رسمی

تناقض ها گاهی اوقات عمدی نیستند. شرایط تاثیر زیادی در تغییر رفتار افراد دارد. اگر به خودتان نگاه کنید می بینید که خیلی وقت ها در خلوت رفتارهایی دارید که در جمع ممکن است انجام ندهید. به این رفتارها، رفتارهای موقعیتی می گویند که بیشتر در روابط رسمی اتفاق می افتند و پرده ای از ادب، احترام و رعایت را بر رفتار ما می اندازند.

بنابراین مراقب باشید که درباره این رفتارهای موقعیتی تا حدی که در زندگی اختلالی ایجاد نمی کنند، مته به خشخاش نگذارید. مثلا بی ادبانه حرف زدن در روابط صمیمانه و استفاده از لغات توهین آمیز، حتی اگر در جمع کنترل شود، اما در زندگی خانوادگی می تواند به شدت مشکل ساز باشد.

در مقابل عادتی مثل بلند خندیدن یا بد غذا خوردن یک ایراد رفتاری است که ممکن است در جمع کنترل شود و با کمی تمرین و توجه می توان آن را در رفتار غیر رسمی افراد هم از بین برد.

کمی صمیمی تر

تا وقتی که رودربایستی و رفتار رسمی بین شما حرف اول را می زند، امکان شناخت دقیق همسرتان وجود ندارد. اصلا به همین دلیل است که عده ای معتقدند شناخت تنها زیر یک سقف ممکن می شود.

طبق یک قاعده کلی، رفتارهای رسمی بر اساس احترام و رفتارهای خودمانی براساس صمیمیت و عواطف شکل می گیرند. اما شما می توانید در چهارچوب های تعریف شده در خانواده و عرف، با همسر (یا خواستگار) تان تعامل داشته باشید و به صورت یک قرارداد، بین خودتان تعیین کنید که در این مدت به صادقانه ترین شکل ممکن برای شناخت همدیگر رفتار کنید و سعی کنید که خود واقعی تان را در مدت کوتاهی به طرف مقابل نشان دهید.

اگر عقد کرده اید، باید دقت و ظرافت بیشتری در گوشزد کردن اشتباهات رفتاری همسرتان داشته باشید. با تشویق، ترغیب، خوش زبانی، بر شمردن ویژگی های مثبت، تعریف در حضور دیگران و زود اجابت کردن خواسته های معقول همسر می توانید رفتارهای مناسب او را تقویت کنید

کمی مهربان باشید!

رفتار ناپسند همسرتان معرف تمام شخصیت او نیست پس رفتارش را نقد کنید نه خودش را. به او نگویید تو آدم بی تربیتی هستی که آداب غذاخوردن را یاد نگرفته ای. به جای آن بگویید بهتر است کمی آرام تر غذا بخوری تا ظاهر بهتری داشته باشی.

اگر عقد کرده اید، باید دقت و ظرافت بیشتری در گوشزد کردن اشتباهات رفتاری همسرتان داشته باشید. با تشویق، ترغیب، خوش زبانی، بر شمردن ویژگی های مثبت، تعریف در حضور دیگران و زود اجابت کردن خواسته های معقول همسر می توانید رفتارهای مناسب او را تقویت کنید. در مقابل، سکوت و بی اعتنایی و صحبت کردن درباره ناراحتی تات، می تواند روش مناسبی برای برخورد با رفتار ناپسند او باشد.اینترنت لاک‌پشتی ایران، گران‌تر می‌شود!
۷ فروردين ۱۳۹۰

افزایش قیمت اینترنت در ایران که از لحاظ بهرمندی از سرعت اینترنت در جایگاه 175 دنیا قرار دارد مهمترین ابزار کارآمد عصر ارتباطات را در کشور برای استفاده‌کنندگان از سرویس‌های این فناوری سخت می‌کند.
آفتاب: سال 73 اوّلین وب‌سایت ایرانی داخل ایران راه‌اندازی می‌شود و یک سال بعد مجلس شورای اسلامی با تصویب تأسیس شركت امور ارتباطات دیتا تحت نظر شركت مخابرات ایران مسؤلیت توسعه خدمات دیتا در سطح كشور را به طور انحصاری در اختیار آن شركت قرار می‌دهد. و به این ترتیب اینترنت در ایران رسمیت پیدا می‌کند.

با گذشت 17 سال از پیدایش اینترنت در ایران، امروزه این فناوری به‌عنوان ابزاری کارآمد و مهم در زندگی شهروندان شناخته می‌شود، به طوری که با توجه به جامعه جوان ایران و استقبال آنها از سرویس‌های این فناوری، بیش از 35 میلیون کاربر اینترنت در ایران از خدمات آن استفاده می‌کنند.

اهميت خدمات ارتباطات و IT در توسعه و پيشرفت ملت‌ها به حدی است که دولت‌ها و ارائه‌دهندگان اینترنت درتلاشند تا اینترنت را با بیشترین سرعت، بالاترین کیفیت، بهترین خدمات پشتیبانی و کمترین قیمت به کاربران خود ارائه دهند تا راه توسعه را بر رقبای خود در بازار پهنای باند تنگ کنند.

این درحالی است که تازه‌ترین بررسی‌های سایت اسپید تست (Speedtest.net) نشان می‌دهد که ایران در زمینه بهره‌مندی از سرعت اینترنت در دنیا، در جایگاه 175 قرار دارد.

این بررسی‌ها نشان می‌‌دهد، سرعت متوسط اینترنت در کره‌جنوبی 14 / 6 مگابیت برثانیه می‌باشد که
” تازه‌ترین بررسی‌های سایت اسپید تست (Speedtest.net) نشان می‌دهد که ایران در زمینه بهره‌مندی از سرعت اینترنت در دنیا، در جایگاه 175 قرار دارد. “
این کشور را به‌عنوان کشوری که بالاترین سرعت اینترنت را به کاربران عادی عرضه می‌کند، معرفی کرده است. کره‌جنوبی سریع‌ترین اینترنت خود را با قیم 28 / 50 دلار در ماه ارائه می‌کند در شرایطی که برپایه گزارش اداره ملی آمار در این کشور، متوسط درآمد کره‌جنوبی برای یک خانواده کارگر با حداقل تحصیلات 27هزار و 384 دلار است.

اما در ایران شرایط به‌طور کلی متفاوت‌تر از هر کشور دیگری است تا جایی که سرعت متوسط اینترنت در ایران 61 صدم مگابیت بر ثانیه است، و از این لحاظ جایگاه 176 در میان 185 کشور جهان از آن ماست. و شاید نکته جالب توجه نیز این باشد که افغانستان، با دارا بودن رتبه 145 و میانگین سرعت 1/28 مگابیت بر ثانیه از ایران بالاتر است. همچنین کاربران اینترنت در ایران برای خطوط مثلا پرسرعت 128کیلوبیت بر ثانیه چیزی حدود 15هزار تومان می‌پردازند که معادل تقریبی 15دلار می‌شود در حالی که قیمت اینترنت 4مگابیت بر ثانیه در همسایگی ایران چیزی حدود 25دلار در سال است.

مقایسه بین سرعت و قیمت اینترنت در کره جنوبی و ایران نشان می‌دهد که سرعت اينترنت رايگان كره جنوبی حدود ٥٠٠ برابر اينترنت پولی در ایران است. در حالی که قیمت اینترنت 128 کیلو بیت در ثانیه‌ای ایران بین 10 تا 20 هزار تومان در ماه هزینه دارد قیمت اینترنت 224 مگابیت برثانیه‌ای کشورهای چون مالزی تنها حدود 1500 تومان در ماه تعیین شده است. قيمت يک سرويس 256 در ايران تقريبا 2 برابر امارات، 3 برابر مصر و 12 برابر تركيه است! در قیمت‌های خرده‌فروشی، هزینه پهنای باند در ایران تا بیش از 50 برابر قیمت جهانی می‌رسد و این یعنی فاجعه‌ای بزرگ در عصر فناوری اطلاعات.

اما در روزهای اخیر خبرهایی درخصوص گران شدن قیمت اینترنتت در ایران شنیده شد که از افزایش 3 تا 14 برابری قیمت اینترنت در ایران حکایت دارد. به طوری که شرکت‌های مخابرات استانی هزینه سرویس‌دهی به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت
” سرعت اينترنت رايگان كره جنوبی حدود ٥٠٠ برابر اينترنت پولی در ایران است. “
پرسرعت موسوم به ‌ای‌دی‌اس‌ال را بین 3 تا 14 برابر افزایش داده‌اند.

به نظر می‌سد این افزایش ناگهانی قیمت باعث حذف شرکت‌های بخش خصوصی از دایره ارائه خدمات اینترنت شود. زیرا افزایش 14 برابری یعنی اعمال تعرفه‌های جدیدی براساس هزینه تمام شده و در نهایت افزایش هزینه برای مشترکان اینترنت؟!
ارائه اینترنت پرسرعت در برخی کشورها می‌تواند نسبت به خدمات مشابه در سایر کشورها با قیمت بالاتری ارائه شود که در این مورد باید به سطح زندگی، میزان تورم و متوسط درآمد خانواده‌ها در آن کشور توجه کرد؛ به‌طوری که یک خانواده متوسط در کشوری با تورم ثابت به‌دلیل درآمد سالانه قابل توجه، قادر به پرداخت هزینه بالای 30 دلار در ماه برای دریافت اینترنت بالای 3 مگابیت برثانیه باشد.

حال اگر هزینه اینترنت در کشور ما نسبت به میزان درآمد سرانه اشخاص، بالا رود موجب جلوگیری از گسترش این سرویس در ایران و بالطبع باعث می‌شود در رابطه با میزان دسترسی به اینترنت، رتبه مناسبی در جهان نداشته باشیم. و همه این عوامل دست‌به‌دست می‌دهند تا امکان اجرای طرح‌های دورکاری، پیاده‌سازی‌ طرح دولت الکترونیک و ارائه خدمات اینترنتی به شهروندان میسر نشود.

به هر حال خوش‌بینانه‌ترین اظهارات مقامات اجرایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حکایت از افزایش پهنای باند اینترنت کشور از 128 کیلوبیت فعلی به 512 کیلوبیت بر ثانیه در سال پایانی برنامه پنجم توسعه یعنی سال 1394 و کاهش قیمت آن را داشت که با این وجود سال 94 هم سالی است که احتمالا در آن ایران رتبه آخر جهانی را در زمینه سرعت اینترنت با بالاترین قیمت و با فاصله بسیار از آن خود خواهد کردبايد در تحقق جهاد اقتصادي مشارکت کنيم
۷ فروردين ۱۳۹۰

خبرگزاري آريا-  مدير عامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران بر اهتمام هر چه بيشتر کارکنان اين سازمان براي تحقق جهاد اقتصادي تاکيد کرد.
به گزارش آريا به نقل ازپايگاه اطلاع رساني 125،محمدرضا حاجي بيگي در ديدار نوروزي با کارکنان سازمان آتش‌نشاني تهران خواستار توجه و اهتمام هر چه بيشتر به تحقق جهاد اقتصادي شد که حضرت آيت‌اله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امسال را به اين عنوان نامگذاري کرده اند.
وي گفت: بايد تلاش کنيم، نوآوري و خلاقيت‌ها را افزايش دهيم و با بهره گيري از فرموده‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي در تحقق جهاد اقتصادي مشارکت کنيم.
وي افزود: جهاد به معني انجام کار فوق العاده است و اگر در همه موارد مراقبت، نظارت و صرفه جويي را مد نظر داشته باشيم و رعايت کنيم يقيناً مي‌توانيم به جهاد اقتصادي دست يابيم.
مدير عامل سازمان آتش‌نشاني تهران گفت: اگر همه ما در محيط کار و زندگي خود به اين موارد توجه داشته باشيم و همه دست به دست هم بدهيم که اين مهم محقق شود مسلماً با جهاد اقتصادي آينده روشنتري را شاهد خواهيم بود و در اين صورت است که به هدفي که رهبر معظم انقلاب در نظر دارند خواهيم رسيد.
وي با بيان اينکه فداکاري، ايثار و گذشت از ويژگي‌هاي جهاد است تصريح کرد: اگر مي‌خواهيم به اين شعار موزون جامه عمل بپوشانيم بايد در زندگي و کار خودمان تجديد نظر کنيم و با رعايت قناعت و صرفه جويي جلوگيري از اسراف و ريخت و پاش در اين مسير گام برداريم.
مهندس حاجي بيگي گفت: جامعه حرکتي را آغاز کرده که بتواند با قناعت و صرفه جويي خود را به سر منزل مقصود برساند و قطعاً همه ما در آينده شاهد شرايط مطلوب تري براي خود و آيندگان خواهيم بود.
وي همچنين تاکيد کرد: بايد در همه موارد اجراي کار مفيد و موثر را سرلوحه کار خود قرار دهيم و خداوند را همواره ناظر بر اعمالمان بدانيم.
وي ضرورت نشاط و صميميت را در محيط کار و زندگي يادآور شد و افزود: وجود نشاط و روحيه دوستي و صميميت موجب پيشرفت مي‌شود و آثار بسيار مطلوب و موثري دارد.
مدير عامل سازمان آتش‌نشاني گفت: وجود دوستي‌ها و رفاقت در کار و هنگام تلاش در سازمان ناشي از پاکي و صداقت در عمل است که شما داريد تا سازمان پوياتر و توانمندتر از گذشته با اقتداردر مسير خود حرکت کند که يقيناً پيشرفت کار سازمان آتش‌نشاني رضايت مردم را در پي دارد که موجب رضاي خداوند و توشه‌اي است براي آخرت همه ما.
مهندس حاجي بيگي با تاکيد بر بررسي کارنامه و عملکرد سال گذشته و تلاش براي رسيدن سازمان آتش‌نشاني به جايگاهي هر چه مناسبتر خواستار توجه بيشتر به آموزش و انتقال تجربه به کارکنان جوان سازمان شد.
وي تصريح کرد: بايد تجربيات خود را به ديگران منتقل کنيم تا جامعه ايمن تر باشد که اين هم باعث مي‌شود آتش‌نشاني و آتش‌نشانان نيرومندو پرقدرت با دانش و آگاهي داشته باشيم که در پيشگيري از رخداد حوادث تلاش کنند و اگر حادثه‌اي رخ داد با موفقيت از آن بيرون آيند.
مدير عامل سازمان آتش‌نشاني تهران با شادباش سال جديد ابراز اميدواري کرد که سازمان آتش‌نشاني و کارکنان امسال نيز همچون سال‌هاي اخير کارنامه موفقي از فعاليت و عملکرد خود داشته باشند.
در اين ديدار معاونان امور اداري و مالي، عمليات، آموزش، حفاظت و پيشگيري و جمعي از مديران و کارکنان بخش‌هاي مختلف سازمان حضور داشتند و هر يک از معاونان سازمان گزارش کوتاهي از عملکرد سال گذشته ارائه کردند.جعفري: گام اول در جهاد اقتصادي قطع واردات بي‌رويه است
۷ فروردين ۱۳۹۰

خبرگزاري آريا- سخنگوي کميسيون کشاورزي با بيان اينکه نامگذاري سال 90 بعنوان سال جهاد اقتصادي در تداوم مسيرتوجه مقام معظم رهبري به مشکلات اقتصادي کشور قرار دارد، تصريح کرد: نگاه جهادي به رشد کشور، قطع وابستگي کشور به بيگانگان و اعتلاي ايران نيازمند جهاد اقتصادي است و گام اول در اين مسير قطع واردات بي‌رويه است.


به گزارش آريا، "عيسي جعفري"  با اشاره به نامگذاري سال 90 از سوي مقام معظم رهبري به نام سال جهاد اقتصادي، گفت: اين نامگذاري نشان مي‌دهد که تداوم نهضت تحول اقتصادي در کشور اهميت فوق‌العاده‌اي دارد و بايد با نگاهي جهادي به اين عرصه وارد شد تا اقتصاد کشور با قطع وابستگي از کشورهاي ديگر به سمت رشد و شکوفايي حرکت کند.


نماينده مردم کبودراهنگ و بهار در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه صنعت و کشاورزي کشور بعنوان مهمترين بخش‌هاي متولي توليد در کشور امروز از مشکلات فراواني رنج مي‌برند، تصريح کرد: يکي از اساسي‌ترين مشکلاتي که گريبان صنعت و کشاورزي ما را گرفته واردات بي‌رويه است و اولين گام در جهاد اقتصادي قطع کامل اين واردات و حرکت به سمت بي‌نيازي کشور از بيگانگان است.


عضو شوراي مرکزي فراکسيون اصولگرايان همچنين افزود: پس از اجراي قانون هدفمند کردن يارانه‌ها و اصلاح نظام توزيع يارانه در کشور امروز نوبت آن رسيده است که مسئولان با سرمشق قرار دادن بيانات رهبر بزرگوار انقلاب اقدام به اجراي  6 محور باقيمانده از طرح تحول اقتصادي کنند.


سخنگوي کميسيون کشاورزي با تأکيد بر اينکه اصلاح نظام بانکي، نظام مالي و پولي و نظام مالياتي از جمله مهمترين ملزومات تحقق اهداف اقتصادي کشور در سال جهاد اقتصادي است، افزود: مجلس و تمام نمايندگان نهايت تلاش خود را در سال جاري به کار خواهند بست تا جهاد اقتصادي مد نظر مقام معظم رهبري با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي نظام محقق شود و با همکاري قواي سه گانه کشور امور به سمتي پيش برود که در سريعترين زمان وابستگي‌هاي کشور به بيگانگان قطع شود.قلعه‌نويي: سپاهان خودجوش با حاشيه‌ها برخورد مي‌کنند
۷ فروردين ۱۳۹۰

سرمربي تيم سپاهان گفت: هواداران سپاهان با حاشيه‌هاي مختلف پيرامون اين تيم اصفهاني برخورد ميکنند و اجازه نمي‌دهند تيمشان به حاشيه برود.


امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی 2 بر صفر تیمش مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: پیروانی طی مدت کوتاه حضورش در تیم نفت آبادان، این تیم را دگرگون کرده و شاگردان پیروانی در نیمه نخست بازی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند و ما را تحت فشار قرار دادند.

وی ادامه داد: در نیمه نخست بازی از نحوه بازی تیم نفت غافلگیر شدیم اما در ادامه بر بازی مسلط شدیم و در نیمه دوم پس از شناخت از نفت توانستیم کارهای تاکتیکی خود را در زمین پیاده کنیم.

سرمربی سپاهان در مورد صدرنشینی سپاهان و رسیدن به صدر جدول گفت: خوشحالم که توانستیم به صدر جدول راه پیدا کنیم زیرا از ابتدا هدف ما رسیدن به صدر جدول و قهرمانی بوده است اما بازیکنان و من می‌دانیم که کارمان تازه شروع شده و برای حفظ صدرنشینی باید تلاش بسیاری بکنیم زیرا حفظ صدرنشینی همیشه سخت‌تر است.

قلعه‌نویی با بیان اینکه سپاهان می‌تواند قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند، افزود: از ابتدای فصل 21 بازیکن خوب جذب کردیم تا بتواینم در روزهای سخت و فشرده لیگ از بازیکنان خود استفاده کنیم؛ خوشبختانه در حال حاضر مصدومیت محرم برطرف شده و با اضافه شدن این بازیکن تیم ما کامل‌تر می‌شود و بازیکنان تیم می‌توانند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند، مطمئن باشید می‌توانیم قهرمانی را ازآن خود کنیم.احمدی نژاد: امروز بشریت به شدت نیازمند فرهنگ نوروز است
۷ فروردين ۱۳۹۰


رییس جمهور گفت: دشمنان به دنبال ایجاد فاصله و جدایی بین ملت‌ها هستند تا از این فاصله برای تحقق اهداف پلید خود استفاده کنند اما اگر ملت‌ها در کنار یکدیگر باشند تمام توطئه های دشمنان خنثی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه شنبه در دیدار وزیر بهداشت و خانواده هند که برای شرکت در جشن جهانی نوروز در تهران حضور دارد، اظهار داشت: جشن جهانی نوروز می تواند بهانه‌ای برای کم کردن فاصله و تقویت هرچه بیشتر روابط بین ملت‌ها باشد.

وی با بیان اینکه غربی‌ها صرفا به دنبال منافع خود هستند و برای انسان‌ها و ملت‌ها اهمیتی قایل نیستند، تصریح کرد: استعمارگران همواره ملت‌ها را مورد هجوم و تجاوز قرار داده‌اند و امروز نیز به دنبال تسلط بر جهان هستند و هرگز نباید از توطئه‌های آنها غافل شد اما آینده از آن ملت‌ها، پاکی، عدالت و توحید است.

رییس‌جمهور برقراری ثبات و امنیت در منطقه را از جمله دیدگاه های مشترک ایران و هند برشمرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که با مساعی مشترک دو کشور می‌توان صلح، ثبات و آرامش را در منطقه برقرار کرد و ناامنی در منطقه به نفع هیچ‌کس نیست.

دکتر احمدی‌نژاد روابط ایران و هند را فرهنگی و تاریخی دانست و اظهار داشت: ایران و هند در حوزه فرهنگی واحدی قرار دارند و احساس یگانگی موجود در دو ملت برآمده از فرهنگ و تمدن تاریخی مشترک است.

رییس‌جمهور در ادامه نوروز را متعلق به همه بشریت و عید انسانیت، پاکی، دوستی و کنار گذاشتن بددلی‌ها دانست و اظهار داشت: نوروز جشن زیبایی طبیعی و همگرایی انسان‌ها و صلح و برادری است و اینها ویژگی هایی هستند که در عمق فرهنگ دو ملت ایران و هند نهفته و در فطرت همه انسان‌ها وجود دارند.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز بشریت به شدت نیازمند فرهنگ نوروز است، تصریح کرد: ایران و هند و سایر کشورهای حوزه نوروز می‌توانند فرهنگ نوروز را به جهان هدیه دهند و امیدواریم روزی فرا برسد که جهان سرشار از صلح و دوستی بر پایه توحید و عدالت شود.هافک جوان استقلال رضایتنامه گرفت و راهی آمریکا شد .
۷ فروردين ۱۳۹۰

در حالی که تنها 4 روز به برگزاری د یدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس باقی مانده است مهرشاد مومنی با حضور در باشگاه استقلال و تصفیه‌ حساب با این تیم رضایت‌نامه خود را دریافت کرد و از این تیم جدا شد.
این بازیکن برای ادامه زندگی راهی کشور آمریکا می‌شود و قصد ندارد در ایران فوتبالش را دنبال کند.پاسخ سایت حامی مشایی به مخالفان سفرشاه اردن به ایران: نسب شاه اردن به امام مجتبی ...
۷ فروردين ۱۳۹۰

یک سایت حامی اسفندیار مشایی در واکنش به انتقادهایی که از دعوت شاه اردن به ایران شده است نوشت:

اکثریت مردم اردن را اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهد و مردم این کشور بیش از دیگر کشورهای سنی مذهب، با فضائل اهل بیت علیهم الصلاة و السلام آشنا هستند و دلیل آن نیز مسئله سیادت خاندان سلطنتی اردن می باشد.

خانواده هاشمی با استناد به شجره نامه ای نسب خود را به امام حسن مجتبی علیه الصلاة و السلام می رسانند. این شجرنامه در سطح وسیع در اردن دیده می شود و حتی در وب سایت رسمی ملک عبدالله نیز در معرض دید عموم قرار گرفته است.

دولت اردن به منظور مشروعیت بخشی به حکومت خود، همواره فضائل اهل بیت و سادات را با اغراض سیاسی تبلیغ نموده و این چنین به مردم اردن القا کرده که حاکمیت، مختص سادات و نوادگان رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم می باشد و چون خانواده سلطنتی اردن سید هستند لذا فقط آنها مشروعیت لازم برای حکومت کردن را دارند.لشکر روبات‌ها کنترل نیروگاه آسیب‌دیده داییچی را بدست گرفت / عکس
۷ فروردين ۱۳۹۰

لشکر روبات‌ها کنترل نیروگاه آسیب‌دیده داییچی را بدست گرفت / عکس

سطح تشعات رادیواکتیو نیروگاه داییچی مانع از حضور نزدیک کارگران شده است. به‌همین دلیل پس از روبات‌های ژاپنی, روبات‌های پیشرفته دیگر کشورها نیز عازم نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما دایچی شده‌اند.

مجید جویا- روبات‌های کشورهای دیگر در حال پیوستن به تلاش‌ها برای پایدارسازی نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما دایچی هستند.

به گزارش نیوساینتیست، ژاپنی‌های علاوه بر روبات‌های مونیروبو که وظیفه نظارت بر تشعشعات هسته‌ای را دارند، از روبات‌های آتش‌نشانی بدون سرنشین هم استفاده می‌کنند. این روبات‌ها در خدمت اداره آتش‌نشانی توکیو هستند، نهادی که در سال 1986، اولین روبات خود به نام رنگین کمان 5 را که یک آب‌پاش بود، معرفی کرد. از چنین روبات‌هایی، در آتش سوزی‌هایی استفاده می‌شود که بیش از حد بزرگ یا بیش از حد خطرناک باشند و نزدیک شدن آتش‌نشان‌ها را غیر ممکن ساخته باشند. آتش نشان بدون سرنشین ژاپنی‌ها، به مدت 13 ساعت، آب دریا را با یک شلنگ 800 متری، مستقیما به استخر میله‌های سوخت مصرف شده راکتور شماره 3 پاشید تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند.

یک دستگاه آتش‌نشانی بدون سرنشین خیلی قدرتمندتر، اکنون از استرالیا وارد شده است. این سیستم که در شرکت بچتل تولید شده، با کنترل از راه دور وارد محل می‌شود و می‌تواند 9 هزار لیتر آب را در هر دقیقه به فاصله 150 متری بپاشد. این سیستم شامل چند پمپ و تریلر است و به حدی بزرگ است که در روز سه‌شنبه، دو هواپیمای ترابری نظامی C-17 برای حمل آن از استرالیا به پایگاه هوایی یوکوتا بکار گرفته شدند.

در همین حال، شرکت آی‌روبات در بدفورد ماساچوست، چهار ماشین را برای استفاده نیروهای دفاع ملی ژاپن (ارتش ژاپن) در فوکوشیما به آنجا ارسال کرده است. دو ماشین 510 PackBot و دو دستگاه بزرگ‌تر 710 Warrior ارسال شده‌اند، و اعضای نیروی دفاع ملی در حال آموزش دیدن برای کار با آنها هستند.

روبات رله رادیویی ERELTماشین‌های آی‌روبوت که معمولا برای خنثی سازی بمب و ماموریت‌های مشابه به کار گرفته می‌شوند، خیلی کوچک‌تر و چابک‌تر از مونیروبوهای غول آسا هستند. با توجه به اینکه آنها قابلیت بالا رفتن از پله‌ها را دارند و حتی واریور توانایی حمل یک شلنگ را با خود دارد، آنها را می‌توان به داخل ساختمان‌های آسیب دیده فرستاد. با این وجود، آنها فاقد حفاظ سنگین تشعشعی مونیروبو هستند.

رابین مورفی از CRASAR، مرکز پژوهش و نجات به کمک روبات در دانشگاه تگزاس می‌گوید: «این یک حالت پنجاه پنجاه است و نمی‌دانیم که تشعشع چه تاثیری بر عملکرد آنها خواهد داشت. ولی اگر داده‌های باارزشی به دست بیاورد، مرگ در چنین جایی، افتخاری برای یک روبات خواهد بود».

در روز شنبه، گروه فرانسوی INTRA (مداخله روباتی در سوانح) برای فرستادن یک تیم به ژاپن با استفاده از هواپیمای ترابری غول‌آسای آنتونوف (بزرگ‌ترین هواپیمای جهان) آماده می‌شد. اینترا مجهز به ناوگانی از روبات‌های تخصصی برای استفاده در بحران‌های هسته‌ای است. این ناوگان شامل ERASE شش تنی است که یک دسته هیدرولیک قدرتمند دارد، و همچنین EROS کوچک‌تر برای عملیات داخل ساختمان. علاوه بر این‌ها، یک روبات رله رادیویی به نام ERELT، اجازه کنترل ماشین‌ها را از فاصله چند کیلومتری می‌دهد.

eraseمایکل کاوالیر، رئیس اینترا، به خبرنگاران گفت: «تنها پیش از بار زدن تجهیزات در هواپیما، ما پیامی دریافت کردیم که ژاپن اعلام کرده «نیازی به استفاده از روبات‌های اینترا درشرایط کنونی ندارد. روبات‌های ما اکنون به محل اصلی خود بازگردانده شده‌اند».کشیش تندروی آمریکایی بالاخره قرآن را آتش زد عکس
۷ فروردين ۱۳۹۰
كشيش مسيحي در اقدامي جنون آميز با اهانت به ساحت مقدس قرآن كريم، يك جلد كلام ا... مجيد را در كليساي خود محاكمه و سپس به آتش كشيد. 
  
 
به گزارش البرز به نقل از ایرنا شبكه تلويزيوني CBS شامگاه جمعه به وقت محلي فاش كرد كه تري جونز كشيش كلسياي منطقه گينز ويل در ايالت فلوريدا چند روز پيش در كليساي خود با تشكيل دادگاهي يك جلد كلام ا... مجيد را محاكمه و اين كتاب مقدس را عامل قتل و ترور دانسته و به آتش كشيد.
 
اين كشيش شيطان صفت حدود شش ماه تهديد كرده بود كه در سالروز 11 سپتامبر صدها جلد قرآن را به آتش مي كشد. رسانه هاي آمريكايي در قبال اين اقدام غير انساني سكوت كرده و از انتشار اخبار مربوط به آن خوداري كردند. دولت اوباما هم در سكوتي مرگبار از كنار اين مسئله گذشت و هيچكدام از مسوولان كاخ سفيد تاكنون در قبال حركت ننگين و غير انساني اين كشيش واكنشي نشان ندادند.
 

 
يكي از مسلمانان نيويورك كه به شدت از اين حادثه ناراحت بود، گفت : اين اقدام نشانه عجز و ناتواني دولت اوباما و كنگره است كه اجازه اهانت به مقدسات و شريعت مسلمانان را مي دهد. وي افزود : بهانه واهي آنها براي اهانت به كتاب مسلمانان آزادي بيان در آمريكا است اما سوال اساسي اين است آيا اگر روزي فردي مسلمان دست به اقدامي متقابل بزند و كتاب يكي از اديان ديگر را به آتش بكشد، بازهم شاهد سكوت در دولت و جامعه آمريكا خواهيم بود و آيا آن وقت هم آزادي بيان وجود خواهد داشت.
 
وي تاكيد كرد : ما انتظار داريم اگر واقعا دولتمردان آمريكايي به اندازه سرسوزني به حرف ها و اعتقادات خود پايبند هستند، با اين شخص رواني و معلوم الحال برخورد كنند. سفير آمريكا در پاكستان بعد از رسانه اي شدن اين خبر با صدور بيانيه اي ننگين ابتدا اين اقدام را ظاهرا محكوم كرده و بعد هم اعلام كرده است كه " آمريكا به آزادي مذهب و عقيده متعهد است و اين از زمان تاسيس آمريكا وجود داشته و ريشه در قانون اساسي اين كشور دارد." كامرون مانتر يادآور شده است " اين اقدام توسط گروهي اندك انجام شده و بر خلاف رسوم آمريكايي است.
 
" جونز كشيش يك كليساي بسيار كوچك است كه حدود 20 خانواده عضو آن در يك منطقه دور افتاده در ايالت فلوريدا هستند. اغلب او را با يك اسلحه كمري در محيط كليسا مي توان مشاهده كرد كه در حال قدم زدن است.
 
او پس از 11 سپتامبر دائما بر ضد اسلام و مسلمانان سخنراني مي كند و دو سال قبل دو دانش آموز عضو كليسا را با لباس هايي كه شعار موهن بر ضد سلام بر آن حك شده بود به سر كلاس درس فرستاد. اين نوع اقدامات غير انساني و ضد ديني نشان مي دهد كه هنوز هم در سر زمين آزادي، آزادي واقعي براي مردم به ويژه مسلمانان به عنوان بخش بزرگي از جامعه آمريكا وجود ندارد.
 
گزارش البرز حاکی است رفتار افراطی این به اصطلاح کشیش قبلا" نیزباعث اهانت برخی از شهروندان ساده لوح آمریکایی به ساحت قرآن کریم شده بود


گوسفندی که توله سگ بدنیا آورد/عکس
۷ فروردين ۱۳۹۰

گوسفندی که توله سگ بدنیا آورد/عکس

یک گوسفند در چین توله سگ بدنیا آورد.
به گزارش روزنامه الرای، کشاورز چینی که صاحب این حیوان است در این باره گفت: این حیون عجیب پوست پشمی دارد اما دهان، بینی، چشم، دم و کف پاهایش مانند سگ ها است. رفتار این حیوان شبیه رفتار توله سگ ها  است.

دامپزشکان در این باره گفتند که محال است یک گوسفند سگ بدنیا بیاورد اما هر روز ده ها فرد کنجکاو به مزرعه کشاورز چینی می روند تا این حیوان عجیب را از نزدیک ببینند.

کشاورز چینی وقتی متوجه شده گوسفندش حیوان دورگه ای متشکل از گوسفند و سگ بدنیا آورده، شگفت زده شده است. او در آن لحظه ترسیده بود، چون در طول سال های کاری خود که در زمینه پرورش گوسفند فعالیت کرده با چنین موردی مواجه نشده بود. او باور نمی کرد که گوسفندش توله سگ بدنیا آورده است.اسلام هیچگاه نگفته زن را باید در چهارچوب خانواده محصور کرد
۶ فروردين ۱۳۹۰

اواخر سال 89 طیبه صفایی رئیس فراکسیون زنان، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر میهمان ویژه کافه خبر بود. او در پاسخ به این سوال که " آیا با این نظر که خانمها نقش طبیعی خودشان را فراموش کرده‌اند و به کارهای دیگر میپردازند موافقید؟" گفت: من مخالف این نظر هستم اما مشاغل خانمها نیز باید بر اساس نقش و انتظارات آنها تعیین و تعریف شود. در خارج از کشور ما برابری و مساوات را در میان زنان و مردان می‌بینیم. این مساوات به این شکل است که یک خانمی به عنوان رفتگر شهرداری به کار مشغول می شود. من این شکل اشتغال زنها را برابر مساوات میان زن و مرد نمی‌دانم بلکه آن را تنزل جایگاه زنان میدانم.
 
او ادامه داد: من این شعارهایی را که در کشورهای غربی وجود دارد محکوم میکنم. این کشورها شعار آزادی، برابری و مساوات  سر میدهند اما در شبکه‌هایشان بیشترین برهنگی را در حوزه زنان دارند و بیشترین در آمد را از مسایل جنسیشان کسب میکنند.
 
صفایی همچنین اظهار داشت: ما معتقدیم باید در چهارچوب اسلامی حرکت کنیم. اسلام هم هیچگاه نگفته زن را باید در چهارچوب خانواده محصور کرد. اولویت بر خانواده قرار دارد اما زنی که این قابلیت را دارد تا در امور اجتماعی فعال شود نباید برایش مانع ایجاد کنیم. من اعتقادی به برخورد جنسیتی با مسایل ندارم. به همین دلیل از اینکه در کلاسهایمان 48 دانشجوی دختر وجود دارد و 2 نفر پسر وجود دارد، خوشحال نیستم. این اتفاق باعث شده تعادل جامعه برهم زده شود زیرا با این کار مشکل ازدواج ایجاد کرده‌ایم. زیرا خانمها به خاطر اینکه مدارج علمی را طی کرده‌اند در انتظار همسرانی در سطح علمی خودشان هستند و چون این فرصت پیش نمی‌آید ترجیح می‌دهند ازدواج نکنند. این موضوع را باید سیستمی دید اگر حرکت و فعالیتی سهمیه‌ای تعادل جامعه را برهم زد باید  آسیب‌شناسی شود.در آستانه دربی/ بمب فتح الله زاده ترکید!
۶ فروردين ۱۳۹۰

ايرج طالع/خبرگزاري پارس فوتبال

بعد از گذشت سالها واجرای انواع واقسام کلنگ زنی های حاج فتح الله زاده برای ساخت ورزشگاه اختصاصی باشگاه استقلال بالاخره در روز پانزدهم فروردین ماه ساالجاری شاهد افتتاح زمین چمن مصنوعی باشگاه خواهیم بود .

این زمین در اندازه یک زمین فوتسال آماده بهره برداری شده. وزمین اصلی که در ابعاد یک زمین قانونی است . در مرحله شن ریزی و رختکن زمین نیز دز مرحله بتن ریزی است . هر چند یکی از مسئولان باشگاه اجازه عکس برداری از داخل مجموعه را به خبر نگاران نداد . اما عکس این گزارش مربوط به سر در باشگاه می باشد .دعوت جنبش سبز برای تحریم اخراجی​های 3
۶ فروردين ۱۳۹۰

سایت​های خبری تحت کنترل ضد انقلاب خارج از کشور با اهانت به سازندگان و بازیگران اخراجی​های 3 از طرفداران خود خواسته​اند دیدن این فیلم را تحریم کنند.

به گزارش الف، دلیل تحریم اخراجی​های 3 توسط جنبش سبز، پرداختن به مساله انتخابات سال88 در این فیلم اعلام شده است.

 فیلم اخراجی​های3 مسایل قبل و بعد از انتخابات سال88 را با زبان طنز توصیف و به نقد کشیده است.

اخراجی​های 3 از جشنواره فجر کنار گذاشته شد. اکران این فیلم از اواخر اسفند89 به عنوان یکی از فیلم​های نوروزی سینماهای کشور شروع شده و پیش بینی می شود با فیلم تحسین شده «جدایی نادر از سیمین» رقابت سختی داشته باشد.آمار پیامک‌های نوروزی
۶ فروردين ۱۳۹۰
آمار پیامک‌های نوروزی


مدير عامل شركت ارتباطات سيار گفته است كه مشتركان همراه اولي طي ۴۸ ساعت ۲۹ اسفند تا اول فروردين در مجموع ۶۳۳ ميليون پيامك ارسال كرده‌اند كه ۹۲.۵ درصد پيامك‌ها با موفقيت ارسال شده است و پر بودن حافظه گوشي، خاموش بودن و در دسترس نبودن از جمله عوامل عدم موفقيت در ارسال پيامك است.طبق اعلام وحيد صدوقي، ۳۲ ميليون مشترك فعال همراه اولي از ۱۰ صبح ۲۹ اسفند ۸۹ تا ۱۰ شب اول فروردين ۹۰، حدود ۵۶۵ ميليون پيامك ارسال كردند كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۰ درصد افزايش يافته است.هم‌چنين معاون فني شرکت ايرانسل گفته است كه مشترکان اين شرکت ۵۷۱ ميليون و ۵۱۸ هزار و ۲۴۵ پيامک در مدت ۷۲ ساعت ارسال کردند.به گفته علي‌اصغر عيني‌پور مشترکان ايرانسل در ۲۹ اسفند سال ۸۹، ۲۰۷ ميليون و ۶۱۱ هزار و ۲۵۵ پيامک، در اول فروردين امسال ۲۲۵ ميليون و ۹۷۲ هزار و ۳۷۱ پيامک و در دوم فروردين امسال ۱۳۷ ميليون و ۹۳۴ هزار و ۶۱۹ پيامک ارسال کردند.بنا بر اعلام، مشترکان ايرانسل در بازه زماني ۲۴ ساعته يعني از ساعت ۱۴ آخرين روز سال ۸۹ تا ساعت ۱۴ اول فروردين امسال، ۲۳۷ ميليون و ۵۱۳ هزار و ۶۱ پيامک ارسال کردند كه ۹۸ و شش دهم درصد از اين پيام‌ها با موفقيت تبادل شده است. هم‌چنين مشترکان ايرانسل در بازه زماني ۳۹ ساعته يعني از نيمه شب ۲۹ اسفند تا ساعت ۱۵ اول فروردين مجموعا ۳۵۳ ميليون و ۹۹۹ هزار و ۸۵۱ پيام کوتاه ارسال کردند.دوست دارید پسر داشته باشید یا دختر؟
۶ فروردين ۱۳۹۰

سلامت نیوز : حتما می دانید که انتخاب جنسیت کودک از طریق اسپرم مردان است، یعنی جنسیت را مرد تعیین می کند. مهم ترین مسئله در تعیین جنسیت، مشخص کردن زمان نزدیکی و زمان تخمک گذاری است. هر دوره قاعدگی معمولا از 21 تا 35 روز طول می کشد، همیشه تخمک گذاری 14 روز قبل از قاعدگی بعدی اتفاق می افتد، پس وقتی متوجه روز تخمک گذاری می شویم که دیگر کار از کار گذشته و تخمک گذاری انجام شده است و قاعدگی بعدی شروع شده است. بنابراین زمان دقیق آزاد شدن تخمک از تخمدان را نمی توان دقیقا پیش بینی کرد.
راه های ساده و گاها تخصصی برای تعیین زمان تخمک گذاری داریم، شما می توانید برخی از آنها را در منزل و برخی را با مراجعه به پزشک انجام دهید:
 1- روش سنجش دمای پایه بدن به راحتی می توانید یک دماسنج طبی از داروخانه تهیه کنید. حداقل برای سه ماه متوالی، صبح قبل از آنکه از رختخواب برخیزید در ساعت معینی درجه حرارت بدن خود را زیرزبانی اندازه بگیرید و عدد آن را یادداشت کنید. درست قبل از تخمک گذاری درجه حرارت مدت کوتاهی موقتا پایین می آید. در عرض 12 ساعت که تخمک گذاری انجام می شود، دمای بدن چند درجه بالا می رود و تا زمان قاعدگی بعدی به همان حالت بالا می ماند.
2- ارزیابی ترشحات دهانه رحم در یک دوره قاعدگی طبیعی معمولا پس از خونریزی قاعدگی چند روزی مهبل خشک است، سپس به تدریج ترشحات لغزنده و سفید شروع می شوند، تدریجا این ترشحات لغزنده تر می شوند، موقعی که ترشحات فراوان تر و لغزنده تر می شوند و خیلی کش می آیند، معمولا زمان تخمک گذاری است. با یادداشت کردن میزان ترشحات و پیدا کردن فراوان ترین و لغزنده ترین روز، می توانید روز تخمک گذاری را مشخص کنید. هنگام تخمک گذاری ممکن است شما، احساس تورم در پستان ها و حساس شدن آن ها را پیدا کنید، یا در دهانه رحم احساس تورم و حساس شدن داشته باشید که این علائم همیشه وجود ندارند. روش های آزمایشگاهی نیز برای مشخص کردن زمان تخمک گذاری هست، انواعی از کیت های خانگی نیز وجود دارند که برای استفاده از آنها بهتر است با پزشک مشورت کنید.مهم ترین عامل در تعیین جنسیت، عامل تعیین زمان مقاربت است که باید با زمان تخمک گذاری هماهنگ باشد. بعد از انجام مقاربت، اسپرم اگر چه تا پنج روز در دستگاه تناسلی خانم ها زنده می ماند ولی اکثر آنها بعد از 2 روز از بین می روند. در صورتی که مقاربت سه روز قبل تا سه روز پس از تخمک گذاری انجام شود، احتمال وقوع حاملگی زیاد می شود. اگر زمان تخمک گذاری و زمان مقاربت با هم اختلاف داشته باشند چون قابلیت حیات اسپرم نر کمتر است، زودتر از بین می رود، پس اسپرم های ماده با تخمک لقاح می یابند و در نتیجه احتمال بیشتری هستت که فرزند شما دختر باشد. اگر زمان مقاربت و زمان تخمک گذارب به هم نزدیک باشند، احتمال دختر یا پسر شدن فرزندتان برابر است.لنز سه بعدی برای میکروسکوپ
۶ فروردين ۱۳۹۰

آقای Lei Li و Allen Yi، دو مهندس از دانشگاه اوهایو توانستند لنز سه بعدی میکروسکوپ برای تهیه عکس های سه بعدی طراحی کنند. از هر زاویه ای که از این لنز نگاه کنید تصویر مختلفی را می بینید.

تا کنون میکروسکوپ های سه بعدی می توانستند با کمک مجموعه ای از لنز ها و دوربین ها از يک جسم تصاويری سه بعدی برای کاربر خود تهيه کنند. اما این لنز جدید می تواند به صورت منفرد و تنها با چرخاندن جسم در زوایای مختلف تصاوير سه بعدی را تهيه کند.

آنها اين لنز را با تراش دادن ترکيب ترمو پلاستیک و شیشه آکا آکلریک که ظاهری الماس گونه دارد با کمک ماشين تراشی با دقت بسيار بالا در ضخامت های مختلفی تهیه کرده اند. برای مثال تراش های 10 نانو متری که حدودا 5000 برابر کوچکتر از قطر یک تار موی انسان است بر روی سطح این لنز دیده می شود. با وجود اين تراش ها در يک لحظه بدون وجود سخت افزار دیگری 9 تصویر از زوایای مختلف یک سوژه ایجاد می شود.

برای استفاده از این لنز در يک میکروسکوپ جهت تهیه تصاویر سه بعدی کافی است شرایط چرخش شی مورد نظر ايجاد شود. لنز با داشتن تراش ها با ضخامت های ويژه که هر کدام با محاسبات بسيار دقیق مهندسی تخمین زده شده اند، تصاویر سه بعدی را تهیه می کند. تا پیش از این تهیه تصاویر سه بعدی میکروسکوپی نیاز به تجهیزات پیچیده و گران قیمت داشت. اما ساخت این لنز کمک می کند تا دستگاه های ساده تر و ارزان تری برای تهیه این تصاویر در دسترس باشد.

فعلا این لنز برای بررسی و آزمايشات بیشتر در دانشگاه اوهایو به لابراتور خواهد رفت.جنگ میان مرورگرها: کدام یک سریع تر است؟
۶ فروردين ۱۳۹۰

روزهای گذشته اخبار مربوط به مرورگر های مختلف حسابی داغ بوده است. ورود نسخه های جدید اینترنت اکسپلور و مدتی کوتاهی بعد از آن فایرفاکس ۴ و ارتقا مرورگرهای کروم و اپرا از طرف دیگر، دلایل اصلی این همه خبر و بحث بوده است. البته همیشه عرضه تقاضا را به وجود می آورد و هر کدام از این مرورگرها کاربران خود را دارند. ‏

حالا زمان مناسبی است که این مرورگرها را با هم یک مقایسه سرعت بکنیم و این همان کاری است که سایت لایف هکر انجام داده و به مقایسه این مرورگرها از منظر سرعت پرداخته است. سرعت راه اندازی اولیه، لود تب ها، قدرت اجرای جاوا اسکریپت و CSS و استفاده کمتر از حافظه به عنوان مهمترین عوامل سرعت مورد بررسی قرار گرفته اند. ‏

البته توجه کنید که سریع تر بودن فقط یکی از عوامل مهم در انتخاب مرورگر است و شما باید بر اساس نیازهای خودتان مرورگر مناسب را انتخاب کنید. اما در هر صورت فاکتور مهمی است. پس ادامه مطلب را از دست ندهید. ‏


برنده سرعت بوت اولیه: اپرا ۱۱ ‏

medium_cold_start_painted.jpg

اینترنت اکسپلورر همچنان مقام، کند ترین در راه اندازی اولیه را، برای خود حفظ کرده است. باید به این نکته توجه داشت که این مرورگر برای ویندوز آماده شده است و بسیاری از پارامترها به امکانات این سیستم عامل مرتبط می‌شوند. ‏

شایان ذکر است که کلیه مرورگرها در تست های مقدماتی سرعت های خوب و نزدیک به همدیگر داشتند و برای تشخیص بهتر سرعت از تایمرهای دستی استفاده شد. ‏


برنده در سرعت بارگزاری تب ها: کروم ۱۰ (Stable) ‏

medium_nine_tab_painted.jpg

برای تست این مرحله ۹ تب شامل وب سایت‌های پر بازدید مانند Google.com و چندین وب سایت دیگر مانند گیزمودو و یوتیوب را باز کردیم که نسخه های مختلف کروم از همه سریع‌تر بودند. این یک رقابت بسیار تنگاتنگ بود و رقبا تنها دو ثانیه با هم اختلاف داشتند. ‏


برنده سرعت جاوااسکریپت: کروم ۱۱ (Dev) ‏

medium_javascript_redux.jpg

عجیب و دور از انتظار است که نسخه ۶۴ بیتی اینترنت اکسپلورر ۹ از موتور جاوااسکریپت بسیار ضعیف تری نسبت به نسخه ۳۲ بیتی بهره می برد، درحالیکه این نسخه می بایست به صورت ذاتی از توان بالاتری بر روی ویندوز۷ شصت وچهار بیتی برخوردار باشد. ‏

هر دو ورژن ۶۴ و ۳۲ بیتی اینترنت اکسپلورر از فایرفاکس ۴ در این مورد ضعیف‌تر بودند و کروم بود که در بین تست های مختلف که توسط Dromaeo suite انجام شد، بهترین نتایج را از آن خود کرد. ‏


برنده پشتیبانی از CSS/DOM: اپرا ۱۱ ‏

medium_dom_css_redux.jpg

شاید تفاوت در سرعت جاوا اسکریپت بسیار محسوس تر از موارد دیگری همچون پشتیبانی از سی اس اس باشد، که یکی از مهمترین موارد در انتخاب و برتری مرورگرهاست. در این مورد اپرا از هر دونسخه کروم و همچنین فایرفاکس ۴ بهتر بود و باز هم اینترنت اکسپلورر در مقام آخر قرار گرفت. البته تسخه ۳۲ بیتی آن باز هم بهتر از نسخه ۶۴ بیتی عمل می کرد. ‏


کمترین استفاده از حافظه ( بدون نصب اکستنشن): کروم نسخه Dev و اپرا ۱۱ ‏

medium_memory_use_painted.jpg

هر دو این مرورگر ها به مجرد لود کردن ۹ تب مشابهی که برای تست آن‌ها باز شده بودند، کمترین مقدار حافظه را مصرف می‌کردند این آزمایش در شرایطی انجام شد که بر روی هیچ یک از مرورگر ها نرم افزرا جانبی نصب نشده بود. ‏


کمترین استفاده از حافظه (با پنج اکستنشن نصب شده ): اپرا ۱۱ و فایرفاکس ۴: ‏

medium_memory_use_extensions_painted.jpg

باید گفت LastPass و Gmail-Checking برای اپرا و کروم از اکستنشن های پر زرق و برق فایرفاکس کاملاً سبک‌تر هستند اما در نهایت بر اساس موارد موجود، فایرفاکس بهترین عمل‌کرد را با وجود ۵ اکستنشن و ۹ تب باز شده داشت و اپرا ۱۱ نیز در استفاده از حافظه خسیس تر از سایرین بود و البته در این مورد مصرف حافظه کمتر و خسیس بودن یک مزیت محسوب میشود. ‏


‏ ‏

جمع‌بندی نتایج: ‏

همانطور که پیش از این نیز گفته شد هر یک از مرورگر ها مخاطبین خود را دارند و برتری‌های آن‌ها به تناسب نیاز افراد در زمان استفاده متفاوت خواهد شد. با توجه به تست های انجام شده بر روی سرعت مرورگر های این آزمایش، از زوایای مختلف سرعت لود تب ها، راه اندازی اولیه و پشتیباتی از جاوااسکریپت و سی اس اس، اگر بخواهیم در یک جمع‌بندی کلی آن‌ها را با یک مقدار عددی درجه‌بندی کنیم، نتایج زیر به واقعیت نزدیک خواهند بود: ‏‏Opera: 76% ‏


‏Chrome 10 (Stable): 76% ‏


‏Chrome 11 (Dev): 68% ‏


‏Firefox 4: 60% ‏


‏Internet Explorer 9 (64-bit): 24% ‏


‏Internet Explorer 9 (32-bit): 28% ‏GeForce GTX590،کارت گرافیک جدید انویدیا با دو مغز متفکر
۶ فروردين ۱۳۹۰

چندی است که بازار رقابت بر سر تعداد هسته از سی پی یو به کارت های گرافیک هم کشیده شده است و شاهد ظهور نسل دو هسته ای کارت های گرافیک در این بازار هستیم. حال انویدیا با جی تی ایکس ۵۹۰ به رجزخوانی پرداخته و در این میدان همآورد می طلبد.


۱۰۲۴ هسته CUDA و ۹۴ ROP و ۳ گیگابایت رم GDDR5 برای تان چه معنی می تواند داشته باشد؟ خب، این ارقام برای یک گیمر حرفه ای و یا خوره کارت گرافیک به معنی حضور دو روح GTX 580 در یک بدن است. البته به دلیل محدودیت های تامین نیرو ، هر یک از این دو کارت به هم پیچیده با سرعتی پایین تر از سرعت معمول کارت گرافیک GTX580 کار می کنند. و به همین ترتیب سرعت کلاک هر بک از هسته های کارت گرافیک جدید هم کاهش یافته و به ۶۰۷ مگاهرتز رسیده است. در نتیجه این کارت با سرعت ۱.۲ گیگاهرتز کار سایه زنی (shader) را انجام می دهد. سرعت کلاک رم ۳ گیگابایتی این کارت هم ۳.۴ گیگاهرتز است.


big_GeForce_GTX_590_F_narenji_ir.jpg

CUDA : این عبارت مخفف اصطلاح Compute Unified Device Architecture است که نوعی معماری ویژه پردازش و محاسبات موازی ویژه انویدیا است. به زبان ساده می توان هر CUDA را یک موتور محاسبه گر جداگانه در کارت های گرافیکی شرکت NVIDIA به حساب آورد.

GPU : این کلمه را زیاد شنیده اید و در نارنجی هم به آن برخورده اید. این کلمه مخفف عبارت graphics processing unit یا واحد پردازشگر گرافیکی است. یعنی همان قلب کارت گرافیک و چیزی تقریبا معادل واحد پردازشگر مرکزی یا CPU اما با قدرتی بسیار بالاتر.

ROP : این عبارت هم مخفف کلمات Raster Operations Pipeline است و هم بنا بر برخی نظرات مخفف عبارت Render Output Unit است. در واقع هر واحد عملگر راستور کار تولید پیکسل های نهایی از پیش پیکسل ها یا پیکسل های پایپ لاین را برای نمایش بر روی صفحه مانیتور یا تلویزیون بر عهده دارد. این کار با ساخت و کنار هم گذاشتن پیکسل ها و تبدیل آنها به تصویر انجام می گردد. در کارت های گرافیک پیشرفته امروزی همیشه تعداد زیادی از واحدهای ROP را داریم که این تعداد نشان دهنده کیفیت بالاتر و سرعت بیشتر کارت گرافیک در تولید پیکسل است. علاوه بر این واحد های آر او پی کار بهینه سازی تصاویر را هم برای نمایش در صفحه مانیتور بر عهده دارند تا پهنای باند کمتری از حافظه رم و کارت گرافیک دستگاه اشغال شود.

مشخصات فنی GTX590

http://www.narenji.ir/images/stories/authors2/abbas/d/gtx-590-specifications_narenji_ir.pngسیستم عامل مک OS X ده ساله شد
۶ فروردين ۱۳۹۰

‏ امروز تولد ۱۰ سالگی سیستم عامل اپل برای کامپیوترهای ساخت این شرکت است. جالب این است که نام این سیستم عامل اکس به معنای عدد ده (یونانی) است و حالا سیستم عامل دهم اپل ده ساله شده است. ‏بدون شک این سیستم عامل یکی از موفق ترین محصولات نرم افزاری اپل بوده و طرفداران زیادی در میان کاربران دارد هرچند در حال حاضر از نظر تعداد کاربر فاصله زیادی با ویندوز مایکروسافت دارد. ‏اپل طی این ده سال نسخه های مختلف سیستم عامل اکس را با نام گربه سانان بزرگ ارایه می کرده است. و حالا قرار است آخرین نسخه سیستم عامل اکس با نام شیر ارایه شود و احتمالا بعد از آن سیستم عامل ۱۱ در راه خواهد بود. ‏شرکت RIM پشتیبانی از نرم افزارهای اندروید را به تبلت اش اضافه کرد
۶ فروردين ۱۳۹۰

 

باورتان میشود BlackBerry PlayBook بتواند نرم افزارهای شرکت رقیب یعنی اندروید را اجرا کند؟ حالا طرفداران این تبلت می توانند هم سیستم عامل بلک بری را داشته باشند و هم از نرم افزارهای اندروید لذت ببرند. ‏

این حرکت شرکت RIM به سادگی سبب می شود که پتانسیل استفاده از ۲۰۰ هزار اپلیکیشن اندروید برای تبلت شان به وجود بیاید و این موضوع افراد زیادی را وسوسه می کند. چرا که این تبلت می تواند نرم افزارهای دو سیستم عامل را اجرا کند. ‏

شرکت ریم برای پیاده سازی این امکان دو App Player ساخته است و فعلا نرم افزارهای اندروید ۲.۳ را اجرا می کند و البته ریم سراغ اپلیکیشن های Honeycomb هم میرود. در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نرم افزار جاوا هم مخصوص سیستم عامل بلک بری در دسترس است. ‏

در کنار اینها توسعه دهندگان می توانند با زبان C‪/‬C‪ ‬ هم برای بلک بری اپلیکیشن بنویسند و پشتیبانی از HTML5 ، فلش و AIR هم در این تبلت وجود دارد. ‏

تبلت شرکت ریم از حدود یک ماه دیگر به بازار ارایه خواهد شد. ‏سخنان فوق سری پشت پرده آبی
۶ فروردين ۱۳۹۰

 

تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید وقتی یک رییس جمهور در سفر است چگونه می تواند اطلاعات محرمانه را بدون نگرانی از شنود دریافت کند؟ این تصویر باراک اوباما است در سفر به برزیل و در یک هتل که مشغول یک گفتگوی فوق سری در مورد لیبی است. ‏

وقتی مهمان کشور دیگری باشید برای داشتن یک گفتگوی محرمانه مشکلات مختلفی وجود دارد. چطور می توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه های شنود قدرتمند از فاصله دور مشغول گوش کردن به سخنان محرمانه شما نیستند؟ ‏

در این تصویر می بینید یک پرده آبی رنگ به دور فضای مذاکره کشیده شده است. متخصصان امنیت به جای کشیدن یک دیوار فولاد و بتن از یک پرده مخصوص سبک استفاده می کنند که به راحتی می توان آن را در اتاق هتل برپا کرد. ‏

این پرده دیواری مجازی از امواج الکترونیکی ایجاد می کند که به هیچ نوع موجی اجازه ورود یا خروج نمی دهد. خود پرده هم از ماده محرمانه ای ساخته شده است. ‏

تنها چیزی که می تواند از این اتاق خارج شود امواج تلفن تصویری مخصوصی است که آن هم به صورت رمز نگاری منتقل می شود تا در مسیر قابل شنود نباشد. این تلفن هم از طریق یک ماهواره اطلاعات خودش را منتقل می کند. همانطور که می بیند تلفن هم بی سیم نیست چرا که امکان شنود امواج بیسیم تلفن ها وجود دارد بنابراین مقامات مهم از تلفن های مخصوصی استفاده می کنند که کاملا شبیه تلفن های قدیمی هستند. ‏

البته لایه های دیگر امنیتی هم وجود دارد. تعدادی گارد امنیتی ویژه با ابزارهای مخصوص بیرون این اتاق و فضای اطراف وجود دارند. آنها نظارت می کنند تا کسی در حال جاسوسی اطلاعات نباشد. ‏

هزینه به راه انداختن این اتاق های امن برای گفتگوهای محرمانه بسته به میزان امنیت مورد نیاز بین ۲۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار به ازای هر متر مربع است. البته تیم امنیتی مسوول می گوید این سیستم را نمی توان ۱۰۰ درصد امن فرض کرد. ما آن را ۹۹.۹ درصد امن می دانیم.بحرين چگونه از ايران جدا شد
۴ فروردين ۱۳۹۰


جدايي خواهي در بحرين زماني پديدار شد كه اين منطقه از 1892 م. تحت سلطه كامل بريتانيا درآمد. پيش از اين انگلستان از طريق انعقاد قراردادهاي گوناگون كوشيده بود تا اين سرزمين را تحت حاكميت خود درآورد. نخستين قيام عمومي بحرين در مارس 1895 بر ضد «شيخ عيسي بن علي‌» نخستين حاكم از سلسله آل‌خليفه شكل گرفت‌. اين قيام با دخالت سرهنگ «آرنولد ويلسون‌» نماينده انگليس در خليج فارس سركوب شد و بازداشت و تبعيد ناراضيان به «زباره‌» در شمال شبه جزيره قطر را در پي‌داشت و درگيري‌هاي شديدي را ميان قطر و بحرين بوجود آورد. اين امر باعث شد قطر با انعقاد قراردادي خود را تحت الحمايه انگليس سازد. اين رويداد نقطه آغاز بيش از يك قرن كشمكش سياسي ونظامي ميان بحرين وقطر بود.
در سالهاي بعد به تدريج افكار عمومي در بحرين به ايران متمايل شد. انقراض سلسله قاجار در ايران و طرح ادعاهاي ارضي رژيم پهلوي اول اين تمايل را در ميان مردم بحرين افزايش داد و از جانب ديگر بر حساسيت انگليسي‌ها در منطقه افزود وآنان را به تحكيم پايه‌هاي نفوذ و سلطه خود در بحرين سوق داد.
اين رخداد باعث شد انگليسي‌ها در 1923 م . شيخ عيسي بن علي را بركنار و يكي از كارگزاران خودـ «چارلز بلگريو» ـ را در 1926 به عنوان مشاور امير بحرين روانه اين سرزمين سازند. اقدامات اين مشاور كه تصميم گيرنده اصلي در بحرين بود افزايش نفرت عمومي نسبت به سياستهاي استعماري انگليس درمنطقه را در پي داشت و «بگلريو» در مواجهه با اولين اعتراض‌آميز مردم از بحرين خارج شد.
در دوران بعد از جنگ جهاني دوم، تظاهرات فراگير شد و به جنبش عمومي ضداستعماري تبديل گرديد. انگلستان مي‌دانست كه كاهش كنترل بر بحرين، به از دست رفتن سراسر خليج فارس خواهد انجاميد؛ مي‌خواست به هر بهايي، قيام مردم بحرين را سركوب كند و در اين راه دامن زدن به اختلافات مذهبي را پيشه كرد. ميان شيعه و سني تفرقه ايجاد كرد و زمينه‌هاي برخورد اين دو را بوجود آورد و در دهه 50 م. بحرين را چند بار درآستانه جنگهاي خونين داخلي قرار داد.
از طرفي جنگ كانال سوئز و هجوم نظاميان انگليسي به مصر، سبب افزايش تنفر اعراب خليج فارس و به ويژه مردم بحرين نسبت به انگليس و همچنين ترويج احساسات ناسيوناليستي عربي در اين كشور گرديد، اما اين احساسات غالباً توسط پليس غيربومي بحرين سركوب مي‌شد.
از اواسط قرن بيستم ادعاهاي تاريخي ايران در مورد حاكميت بر بحرين جدي شد. مجلس شوراي ملي در آبان 1336 لايحه‌اي را تصويب كرد كه به موجب آن بحرين استان چهاردهم ايران اعلام شد و دو كرسي خالي براي نمايندگان «استان چهاردهم‌» در نظر گرفته شد. اين اقدام و تهديد ايران در مورد تحريم هر سازمان ومجمع بين‌المللي كه بحرين را به رسميت بشناسد، موضوع را پيچيده‌ كرد.
اما فشار انگليس به شاه به دست كشيدن ايران از ادعاهاي ارضي‌اش نسبت به بحرين انجاميد.
در 1347 شاه طي ديدارش از هندگفت‌: «اگر مردم بحرين مايل نباشند به كشور ما ملحق شوند هرگز به زور متوسل نخواهيم شد و هر كاري كه بتواند اراده مردم بحرين را به نحوي كه نزد همه جهانيان به رسميت شناخته شود، نشان دهد خوب است‌.»
ايران سعي داشت تا سرنوشت بحرين در يك همه‌پرسي تعيين شود، در حالي كه دولت بحرين وحكومت انگليس هريك به دليل آن كه همه پرسي و رجوع به آراي مردم بحرين سبب نفي سلطه آنان از اين كشور مي‌شد، با آن مخالفت كردند. در نتيجه ايران و انگلستان توافق كردند تا به جاي برگزاري همه‌پرسي‌، از سازمان ملل متحد خواسته شود سرنوشت سياسي اين سرزمين را از طريق يك نظرسنجي از ميان گروهها و طبقات مختلف تعيين كند.
حكومت بحرين كه تحت نفوذ انگليس بود براي تأثيرگذاري بر نتيجه نظرخواهي مصمم شد تا ساختار جمعيتي اين سرزمين را با اكثريت دادن به عربها دگرگون سازد. در اين راستا هزاران فلسطيني و نيروي كار عرب از كشورهاي منطقه به بحرين هجوم آوردند.
نظرخواهي از روز 10 فروردين 1349 آغاز شد و مدير دفتر سازمان ملل در ژنو از سوي «اوتانت‌» ـ دبيركل وقت سازمان ملل ـ مأمور انجام اين كار شد. وي پس از پايان مأموريت دوهفته‌اي خود در بحرين گزارش برداشتهاي خود از صحبت با مردم و گروه‌هاي بحرين را كه به ادعاي وي از علاقه آنان به استقلال حكايت مي‌كرد تسليم دبيركل نمود.
با اعطاي اين گزارش، شوراي امنيت سازمان ملل قطعنامه 278 ـ 21 ارديبهشت 1349 ـ را كه خواسته مردم بحرين را تاييد مي‌كرد صادر نمود. اين قطعنامه به دولتهاي ايران و انگلستان ابلاغ شد و به اين ترتيب تهران و منامه در 1350 ش. مرزهاي دريايي ميان خود را تعيين و تصويب كردند و روابط دوجانبه را در همه زمينه‌ها آغاز نمودند. بحرين روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ رسما استقلال خود را در برابر ايران اعلام كرد و در 25 آذر 1350 رسماً عضو سازمان ملل متحد شد و به عنوان يكصد و بيست و نهمين عضو آن درآمد. از آن پس تاريخ 16 دسامبر ـ 25آذر ـ به عنوان روز ملي بحرين شناخته مي‌شود.تصاویری که باعث شد آمریکا عذرخواهی کند
۴ فروردين ۱۳۹۰


نشريه اشپيگل آلمان اقدام به انتشار عكس‌هاي گروهي از سربازان آمريكايي در افغانستان كرد كه بعد از كشتن مردم بي‌گناه و غير نظامي افغانستان با بدن هاي بيجان آنها عكس يادگاري انداخته بودند.

به گزارش فارس، گروهي از سربازان آمريكايي در افغانستان بعد از كشتن مردم بي‌گناه و غير نظامي افغانستان با بدن هاي بيجان آنها عكس يادگاري انداخته اند.

نشريه آلماني اشپيگل 3 تصوير از اين اقدام سربازان آمريكايي را به تازگي منتشر كرده است كه واكنش سريع مقامات آمريكا و ناتو را به همراه داشت. عذرخواهي مقامات كاخ سفيد از مردم افغانستان در حالي صورت مي گيرد كه به شدت نگران واكنش هاي شديد احتمالي مردم افغانستان در واكنش انتشار اين تصاوير هستند.

در يكي از اين تصاوير سرباز آمريكايي به روستاي يك پسر بچه كشاورز حمله كرده اند و بعد از اينكه او بلوز خود را بالا زده تا نشان دهد كمربند انتحاري حمل نميكند او را كشته اند. سفير آمريكا در افغانستان از ايجاد عكس العملهاي مشابه زندان ابوغريب ابراز نگراني كرده است. چه‌کسی ابراهیم‌تاتلیسس را ترور کرد؟ عکس
۴ فروردين ۱۳۹۰


عبدالله اوچماک دخالت در ترور ابراهیم تاتلیسس را در حالی انکار کرده که تصاویر ضبط شده وی را کنار ضارب نشان می دهد.

سایت ورلد بولتن متعلق به خبرگزاری آی اچ ای با انتشار تصویری که در مرکز خرید آتلانتیس در استانبول گرفته شده، عبدالله اوچماک مظنون (متهم به رابطه با پ.ک.ک) به طراحی ترور را کنار ارسین آلتون (ضارب) و یونس آیک (راننده اتومبیلی که ابراهیم بوسیله آن ترور شد) دو هفته قبل از ترور نشان می دهد. 

سایت زمان در این رابطه نوشت: بازپرسان با انجام تحقیقات شبانه روزی تا کنون 7 نفر متهم که از اعضای حزب پ.ک.ک هستند و سه نفر از اعضای حزب صلح و دموکراسی (BDP) را بازداشت کرده اند.

مظنون اصلی در رابطه با ترور ابراهیم تاتلیس عبد الله اوچماک است. وی 15 سال پیش بنا به گفته خودش بعد از مشاجره با ابراهیم تاتلیس مورد هدف قرار گرفته و زخمی می شود. بازپرسان می گویند دشمنی ایجاد شده میان این دو انگیزه قابل قبولی برای ترور تاتلیس بوده است، تروری که ممکن است منجر به فلج شدن و از کار افتادن قسمت چپ بدن ابراهیم تاتلیسس برای همیشه شود!

بازپرسان به نوشته سایت زمان غیر از اوچماک، حزب پ.ک.ک نیز درگیر این ترور بوده است. کلاشینکف کشف شده (سلاح مورد علاقه پ.ک.ک) موید این مطلب است. گزارشات نشان می دهد ابراهیم تاتلیسس اخیرا تصمیم گرفته بود بعنوان کاندید حزب توسعه و عدالت(AK Party) در انتخابات 12 ژوئن شرکت کند و بدلیل اینکه ابراهیم کرد تبار و از اهالی اورفا (شهر کرد نشین در جنوب غرب ترکیه) است، حزب پ.ک.ک از این موضوع بشدت عصبانی بوده است. 


حزب توسعه و عدالت را دولت ترکیه جهت پایان دادن به جدایی طلبی کردها در ترکیه راه اندازی کرد و به همین خاطر پ.ک.ک آنرا مخالف منافع خود تلقی کرده ایت. پ.ک.ک اخیرا سیوان پرور خواننده کرد، اورهان میراوغلو،محسن کیزیل کایا و مهمت متینر؛ نویسندگان کرد را بدلیل حمایت این افراد از حزب توسعه و عدالت تهدید به قتل کرده بود.

بعد از ترور ابراهیم تاتلیسس، 16 نفر بازداشت شدند. که یکی از آنها اوچماک بود. داستانهای ضد و نقیضی درباره وی و اظهاراتش در اداره پلیس به گوش رسیده است. وی ظاهرا پذیرفته که اتومبیلی که از ان در ترور تاتلیسس استفاده شده است را وی کرایه کرده بود اما نقش خود را در ترور رد کرده و کلا تکذیب کرده که ضارب و راننده اتومبیل را می شناسد و اینک با انتشار تصویر هر سه نفر کنار هم، وی (اوچماک) تحت فشار قرار گرفته تا اعتراف نماید. وی در اظهارات اولیه گفته ساعت 9:45 شب ترور در خانه خود بوده است. وی گفته یکی از مشتریان دائمی موسسه کرایه اتومبیل کردکوی بوده است. وی گفته اتومبیل را کرایه کرده اما به هیچ احدی آنرا نداده است.

بازپرسان از روی رایانه خانگی اوچماک نیز ایمیلی پیدا کردند که متعلق به وکیلی است که با حزب پ.ک.ک ارتباط مستقیم دارد. در این ایمیل اشاره به انجام کار ناتمامی شده که باید انجام شود که بازپرسان حدس می زنند ممکن است منظور ترور ابراهیم تاتلیسس باشد.

ابراهیم تاتلیسس روز 14 مارس هنگام خروج از استودیو تلویزیونی ترور شد. چهار گلوله به تایید پزشکان بر بدن وی اصابت کرده که یکی از آنها به سر وی خورده است. ابراهیم تاتلیسس هنوز در بیمارستان استانبول به سر می برد و علی رغم اینکه به هوش آمده پزشکان معتقدند وی دچار آسیب دائمی از ناحیه مغز شده و ممکن است قسمت چپ بدن وی برای همیشه فلج بماند.همه حاشیه های خواندنی دربی آبی و قرمز
۴ فروردين ۱۳۹۰
در شصت و نه ديدار گذشته دو تيم، 21 پيروزي براي استقلال 18  برد براي پرسپوليس بوده و  ۳۱ بازي به تساوي انجاميده است.
 
به گزارش خبرنگار ورزشی "تابناك"، نگاهی داریم به  حاشیه های جالب دیدارهای پرسپولیس و استقلال از گذشته های دور تاکنون ، البته به حاشیه های 67 و 68 را به صورت کامل اشاره کردیم :
 
 
اولین گلزن دربی: احمد منشی زاده (استقلال) در تاریخ 31/5/48
 
اولین داور خارجی: بهادرخان (پاکستان) 
 
اولین مربی خارجی: راز کورایکوف (مربی یوگسلاو استقلال) در سال 1349 
 
اولین کاپیتان ها: همایون بهزادی (پرسپولیس) و کامبیز جمالی (استقلال) 
 
بیشترین قضاوت: محمد صالحی با 5 داوری 
 
جنجالی ترین بازی: استقلال 2 – پرسپولیس 2 (30/10/1373) 
 
بیشترین تماشاگر: استقلال 1 – پرسپولیس صفر (15/7/1362 ) 
 
در این دیدار 120 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حاضر بودند. 
 
محمود خوردبین؛ رکورد دار حضور در دربی:
 
 محمود خوردبین سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس تهران همچنان با سابقه ترین فرد حاضر در جمع سرخابی ها از حیث حضور در شهرآورد پایتخت است .خردبین که سال هاست سرپرست تیم پرسپولیس است تا کنون چهل و هفت مرتبه طعم حضور دردربی را چه به عنوان سرپرست و چه به عنوان بازیکن چشیده است و از این لحاظ از مردان شاخص و با سابقه دربی به شمار می آید.
 
در دیدار 70 خردبین برای چهل وهشتمین بار رو در روی استقلالی ها قرار می گیرد تا فاصله خودش را با سایر نفرات افزایش دهد.
 
بعد از خوردبین، علی پروین که در نزد هوادارن پرسپولیس از محبوبیت ویژه ای برخوردار است با چهل و چهار مرتبه حضور در دربی، رده دوم را به خود اختصاص داده است.
 
اولین اخراج در طول بازی های داربی به رضا وطنخواه تعلق دارد. بازیکن متعصب و جنگنده سرخپوشان پایتخت که در مقطعی مربیگری این تیم را هم بر عهده داشت.
 
از میان ستاره‌های پایدار پرسپولیس و استقلال، این تنها احمدرضا عابدزاده است که با حضوری طولانی مدت در 14 داربی برای هر دو تیم، هیچگاه طعم شکست را نچشیده است. البته عابدزاده با پرسپولیس در حالی داربی 5 اسفند 79 را واگذار کرد که روی نیمکت تیمش شاهد گشوده شدن دروازه فنایی بود!
 
سریعترین گل این دیدار را علی سامره به ثمر رساند. این گل در همان دقیقه اول بازی به ثمر رسید.
 
 
کمترین تماشاگر: استقلال صفر – پرسپولیس صفر 7/11/1373 
 
این دیدار به علت محرومیت هر دوم تیم در ورزشگاه آزادی بندرعباس و بدون 
تماشاگر برگزار گردید. 
 
بیشترین میزبانی: ورزشگاه آزادی 
 
پر سر و صدا ترین بازیکن: مهدی هاشمی نسب که در سال 1379 به مبلغ سنگین 
150 میلیون تومان تیمش را ترک و به اردوی رقیب (استقلال) پیوست که این 
موضوع اصلاً خوشایند طرفداران تیم قرمز نبود. 
 
کوتاه از قرمز و آبی 
 
آلن ویتل انگلیسی اولین بازیکن خارجی باشگاه پرسپولیس که در سال 1356 به 
این تیم ملحق شد در دیدار برگشت پنجمین دوره لیگ تخت جمشید پرسپولیس را در 
برابر رقیب همراهی کرد تا اولین بازیکن خارجی دربی لقب بگیرد. 
 
عیسی ترائوره مهاجم اهل کشور مالی با ثبت تک گل پرسپولیس مقابل استقلال در 
بازی رفت لیگ 1382 (نتیجه 2 بر 1 به سود استقلال) لقب تنها گلزن خارجی دربی 
را از آن خود کرد. 
 
بیشترین مربیگری: 
 
علی پروین (پرسپولیس – 22 بار) 
 
منصور پور حیدری (استقلال – 18 بار) 
 
رازکو رایکوف ( استقلال – 15 بار) 
 
آلن راجرز (پرسپولیس – 7 بار) 
 
علی دانایی فرد (استقلال – 5 بار) 
 
بهترین گلزن ها: 
 
صفر ایرانپاک (پرسپولیس – 7 گل) 
 
حسین کلانی (پرسپولیس – 6 گل) 
 
علی جباری (استقلال – 5 گل) 
 
غلامحسین مظلومی (استقلال – 5 گل) 
 
مهدی هاشمی نسب (پرسپولیس و استقلال – 5 گل) 
 
بیشترین حضور: 
 
علی پروین (پرسپولیس) - ( 20 بازی) 
 
افشین پیروانی (پرسپولیس) - ( 18 بازی) 
 
علی جباری (استقلال) - (17 بازی) 
 
کارو حق وردیان (استقلال) - (17 بازی) 
 
کارگر جم – حجازی – زرین چه (استقلال) – (16 بازی) 
 
بیشترین کاپیتانی: 
 
علی جباری (استقلال – 10 بار) 
 
همایون بهزادی (پرسپولیس – 7 بار) 
 
جواد زرینچه (استقلال – 7 بار) 
 
علی پروین (پرسپولیس – 7 بار) 
 
محمود فکری (استقلال –7 بار) 
 
بازیکنانی که به هر دو باشگاه گل زده اند: 
 
مهدی هاشمی نسب (4 گل به استقلال و 1 گل به پرسپولیس) 
 
شاهرخ بیانی (1 گل به استقلال و 1 گل به پرسپولیس) 
 
غلامرضا فتح آبادی (1 گل به استقلال و 1 گل به پرسپولیس) 
 
برادران قرمز و آبی: 
 
در تاریخ این دو باشگاه شاهد حضور تعدادی از برادران فوتبالیست در قالب یکی از این تیم ها یا هر دو تیم بودیم که خصوصاً حضور دو برادر در دو تیم رقیب باعث افزایش کرکری و جذابیت بیشتر دربی می شده است. 
 
فریدون معینی (پرسپولیس) و مسعود معینی (استقلال) 
 
مرتضی فنونی زاده (پرسپولیس) و مهدی فنونی زاده (استقلال) 
 
شاهین و شاهرخ بیانی (استقلال) 
 
غلامحسین و پرویز مظلومی (استقلال) 
 
مهدی و هادی مهدوی کیا (پرسپولیس) 
 
فرهاد و فرزاد مجیدی (استقلال) 
 
عباس و مسعود مژدهی (استقلال) 
 
محمود و محمد بیاتی (استقلال) 
 
رضا و بیوک وطنخواه (پرسپولیس)
 
مهدی و مجتبی شیری (پرسپولیس)
 
 
حاشیه های خواندنی شهرآورد67 تهران
 
سریال تساوی های استقلال و پرسپولیس با تساوی دربی 67 پایتخت ادامه پیدا کرد تا ششمین بازی پیاپی دو تیم مساوی شود.اما این دیدار حاشیه های فراوانی به دنبال داشت که برخی از آن ها را می خوانید.
 
9 نفر دستگير شدند
 
فرمانده انتظامي تهران بزرگ از دستگيري 9 تن در حاشيه بازي دو تيم فوتبال استقلال - پرسپوليس به جرم حمل موادمخدر، خريد و فروش بليت غيرمجاز و درگيري خبر داد.
 
سردار رجب‌زاده گفت: ماموران پليس در حاشيه بازي دو تيم فوتبال استقلال - پرسپوليس،‌ سه تن به جرم حمل موادمخدر، سه تن به جرم خريد و فروش غيرمجاز بليت و سه تن را نيز به جرم نزاع و درگيري دستگير كردند.
 
وي با بيان اينكه برخورد خاصي بين تماشاگران دو تيم پس از اتمام بازي رخ نداد، افزود: اين ديدار با نظم و امنيت كامل برگزار شد، به طوري كه مسوولان دو تيم و تماشاگران از اين موضوع رضايت داشتند.
 
وي در رابطه با موضوع بليت فروشي هم گفت: مانند دفعات گذشته به دليل نبودن سازوكار مناسب، در بازي امروز هم مشكلاتي همچون ازدحام جمعيت در پشت درب‌هاي استاديوم وجود داشت، به طوري كه نزديك به 15هزار نفر براي تماشاي بازي، شب را پشت درب‌هاي استاديوم سپري كردند، اين درحالي است كه اگر راهكار مناسبي در اين‌باره انديشيده شود ديگر شاهد اتلاف وقت و به وجود آمدن اين مشكلات نخواهيم بود.
 
اعتراض تماشاگران استقلال در آزادی
تماشاگران استقلال با شعارهای یکپارچه اعتراض خود را نسبت به قرار گرفتن بخش روبروی جایگاه به تماشاگران پرسپولیس اعلام کردند.
 
درگیری مقابل جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی
 
شماري از هواداران پرسپوليس در پايان بازي عليه مديرعامل اين تيم شعار سر دادند.
 
حدود 200 هوادار پرسپوليس در پايان بازي در حالي كه حاضر به ترك ورزشگاه نبودند، عليه انصاري فرد شعار دادند و خواستار ترك تيم توسط وي شدند.
 
همچنين در مقابل جايگاه ويژه نيز درگيري به وجود آمد كه ماموران نيروي انتظامي به حل و فصل اين درگيري پرداختند.
 
 
اعتراض هواداران به نتیجه دربی و درگیری بائو با خسرو حیدری!
در دقایق پایانی بازی استقلال و پرسپولیس، هواداران دو تیم در ورزشگاه آزادی شعار تبانی سر دادند و نارضایتی خود را از نتیجه این دیدار به بازیکنان و کادر فنی دو تیم اعلام کردند .
 
هواداران تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دقیقه 90 مسابقه هر لحظه که بازیکنان دو تیم فرصت گلزنی را از دست می‌دادند، شعار تبانی سر می‌دادند.
 
* دو بازیکن پرسپولیس و استقلال در زمین با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند.بعد از به ثمر رسیدن گل استقلال، میثم بائو و خسرو حیدری درگیری لفظی پیدا کردند.
 
بائو به عدم بازی جوانمردانه از سوی استقلالی‌ها معترض بود. در صحنه‌ای که استقلال موفق به دریافت گل شد، سامان آقازمانی به دلیل مصدومیت روی زمین افتاده بود.
 
*میثاق معمارزاده بعد از دریافت گل به دلیل عملکرد ضعیف خط دفاع پرسپولیس به شدت به آنها معترض شد و حتی برای نشان دادن اعتراض خود تا نیمه‌های زمین دوید.
 
*نیمکت نشینان پرسپولیس به دلیل اینکه داور به هنگام مصدومیت سامان آقازمانی دستور به توقف بازی نداد به شدت معترض بودند.
 
* شادی صمد مرفاوی بعد از گل تساوی استقلال دیدنی بود. وی در چند نوبت به هوا پرید.
 
* انصاری، دانشجو، نفریه و سجادی همراه علی کفاشیان، در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حاضر شده و دربی 67 را از نزدیک تماشا کردند.
 
* حمید سوریان، قهرمان کشتی فرنگی جهان، در ورزشگاه آزادی حضور دارد و مسابقه را از نزدیک تماشا کرد.
 
* قبل از شروع مسابقه سپهر حیدری، مدافع پرسپولیس با دسته گل به سوی نیمکت استقلال رفت و از کادر فنی این تیم استقبال کرد.
 
* بازیکنان هر دو تیم با یک توپ فوتبال وارد زمین شدند. بازیکنان استقلال و پرسپولیس به سوی هواداران خودی رفته و با پرتاب توپ به سوی آنها، از تماشاگران استقبال کردند.
 
*دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در پایان بازی به سوی بازیکنان استقلال رفت و مدعی شد آنها در صحنه گل تساوی خود بازی جوانمردانه را رعایت نکردند. دربی 67 با مصاف تیم‌های استقلال و پرسپولیس با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا همچون چند مسابقه اخیر این مسابقه حساس با تساوی به پایان برسد.
 
پرسپولیس در دقیقه 49 به گل رسید و استقلالی‌ها نیز در دقیقه 55 توسط حسین کاظمی توپ را وارد دروازه پرسپولیس کردند.
 
*5 دقیقه قبل از آنکه سوت پایان مسابقه صدا درآید، ماموران نیروی انتظامی و یگان ویژه چند برابر شدند تا جو تماشاگران را کنترل کنند.
 
حاشیه دربی ۶۸
 
پس از گلزنی نوروزی یکی از تماشاگران پرسپولیس از خوشحالی غش کرد و به روی زمین افتاد. نیروهای امداد که در ورزشگاه آزادی حضور داشتند با کمک تنی چند از خبرنگاران صدا و سیما وی را به آمبولانس انتقال داده و این هوادار راهی بیمارستان شد.
*در بین دو نیمه محمود خوردبین، سرپرست پرسپولیس به سمت مسعود عنایت رفت و برای دقایقی با رئیس کمیته داوران صحبت کرد.
* هواداران استقلال علیه حقیقی شعار دادند.
* در جایگاه ویژه افراد مشهوری چون، مهدی تاج، مسعود زریبافان، محمد حسین نژاد فلاح، علی انصاری، افشین قطبی، کفاشیان، بیوتر، واعظ آشتیانی، حبیب کاشانی، سعیدلو و سجادی حضور دارند. 
 
* علیرضا حقیقی پس از پایان بازی از جایگاه ویژه بالا رفت و در بین هواداران استقلال قرار گرفت. هواداران استقلال که از باخت ناراحت بودند با دروازه‌بان پرسپولیس درگیری فیزیکی پیدا کردند در همین حین یکی از مامورین حراست از حقیقی خواست جایگاه را ترک کند اما حقیقی به جای توجه به حرف این مامور با مشت به صورت وی کوبید.
* واعظ آشتیانی در حالی که هنوز به پایان بازی باقی مانده بود پس از به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس ورزشگاه آزادی را ترک کرد.
* هواداران استقلال که از باخت مقابل پرسپولیس ناراحت بودند هنوز بازی به پایان نرسیده بود که سنگ‌های بزرگی را به سمت چمن پرتاب کردند.
 
* پس از پایان بازی علی دایی که به شدت از پیروزی پرسپولیس خوشحال بود، گریه کرد.
*هواداران استقلال به شدت علیه مرفاوی و آشتیانی شعار دادند. 
هواداران استقلال که از باخت مقابل پرسپولیس ناراحت بودند پس از پایان بازی با سردادن شعار علیه مرفاوی و واعظ آشتیانی اعتراض خود را نشان دادند و امیر قلعه‌نویی را به شدت تشویق کردند. استقلالی‌ها می‌گفتند: دوای درد آبی، رفتن آشتیانی.
در دربی 68 کریم باقری با یک شوت محکم طلسم شش بازی متوالی دربی را شکست 
دربی شصت و نهمین دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در حالی عصر امروز با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید که برای دومین بازی متوالی شهرآورد تهران یک برنده داشت و این بار فرهاد مجیدی در دقیقه 91 آبی پوشان را به پیروزی رساند. 
در نیمه اول این بازی پرسپولیس در دقیقه 7 روی ضربه محمد نوری به گل رسید اما مسعود مرادی در تایید پرچم مرتضی کریمی این گل را به اشتباه آفساید اعلام کرد
 
در این دیدار پرسپولیس با ترکیب علیرضا حقیقی، علیرضا محمد، شیث رضایی، مجتبی شیری(60 رضا نورمحمدی)، حمید علی عسگر، مازیار زارع، حسین بادامکی، امیرحسین فشنگچی(67 محمد منصوری)، محمد نوری، غلامرضا رضایی و هادی نوروزی به میدان رفتند و برای استقلال نیز محمد محمدی، مهدی امیرآبادی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، آندره لوییز، ایمان مبعلی(67 مجتبی جباری)، فرزاد آشوبی، کیانوش رحمتی، فرهاد مجیدی، میلاد میداودی و آرش برهانی( 68 امیدرضا روانخواه) به میدان رفتند. 
آنها سپاهان را هم تشویق کردند.
 
  ديدار پرسپوليس و استقلال بيست و پنجمين شهرآورد مهم جهان
 
ديدار سنتي تيم هاي همشهري پرسپوليس و استقلال تهران به عنوان بيست و پنجمين شهرآورد مهم جهان برگزيده شد.
    
 
   در رده بندي برترين داربي هاي جهان که از سوي ماهنامه "ورلدساکر" منتشر شده است، شهرآورد تيم هاي سرخ آبي تهران علاوه بر کسب مقام بيست و پنجم جهان،‌ همچنان در صدر شهرآوردهاي قاره کهن آسيا قرار دارد.
 
 در اين رده بندي، ديدار تيم هاي فنرباغچه و گالاتاسراي ترکيه به دليل حواشي فراوان آن در رتبه نخست قرار دارد و بازي هاي تيم هاي بوکاجونيوز با ريور پلات آرژانتين و سلتيک گلاسکو با گلاسکو رنجرز اسکاتلند در مکان هاي بعدي ايستاده اند.
 بر اساس اين گزارش،‌ ديدار حساس تيم هاي بارسلونا و رئال مادريد اسپانيا موسوم به "ال کلاسيکو"‌ با وجود آنکه دو تيم در يک شهر قرار ندارند اما هميشه از جذابيت هاي خاصي برخوردار بوده و درصدر مهم ترين بازي هاي سنتي باشگاهي جهان قرار دارد.
 
 اسامي برترين ديدارهاي باشگاهي جهان به شرح زير است:‌
 * بازي تيم هاي همشهري (داربي)‌
1- فنرباغچه با گالاتاسراي ترکيه با 6/8 امتياز
2- بوکاجونيوز با ريور پلات آرژانتين با 5/8 امتياز
3- سلتيک با گلاسکو رنجرز اسکاتلند با 3/8 امتياز
4 - المپياکو با پاناتينايکو يونان و ستاره سرخ بلگراد با پارتزان بلگراد صربستان با 2/8 امتياز‌
 
6- آاس رم با لاتزيو و جنوا با سامپدوريا ايتاليا با 1/8 امتياز
8- پالميراس با کوتينتيانس برزيل،‌بنفيکا با اسپورتينگ پرتغال و ويداد با راجا مراکش با 8 امتياز
11- CSKA صوفيا با لفسکي صوفيا بلغارستان و آريس سالونيکا با پاوک سالونيکا يونان با 7/9 امتياز
13- بارسلونا با املک اکوادور،‌دينامو بخارست با استوا بخارست روماني، ‌اينديپندنته با راسينگ آرژانتين، پنارول با مونته ويدئو اروگوئه، ‌بشيکتاش با فنرباغچه ترکيه، آث ميلان با اينترميلان ايتاليا و الاهلي با الزمالک مصر با 8/7 امتياز
20- سائو پائولو با پالميراس برزيل، گالاتاسراي با بشيکتاش ترکيه و سوي يا با بتيس اسپانيا با 7/7 امتياز
23 - دي يونيورسال با کوکو شيلي و استون ويلا با بيرمنگام انگليس با 6/7 امتياز
25 - استقلال با پرسپوليس ايران، اورلاندو يراتس با کايزر چيفس آفريقاي جنوبي و روزاريو سنترال با نيووال اولد آرژانتين با 5 / 7 امتياز
 
 * داربي هاي محلي
1- ساندرلند با نيوکاسل انگليس با 9/7 امتياز
2- سنت اتين با المپيک ليون و شالکه با بروسيا دورتموند آلمان با 8/7 امتياز
4- ليورپول با منچستريونايتد انگليس با 7/7 امتياز
5- کارديف با سوانسا ولز با 6/7 امتياز
 
 * رقباي سنتي
 
1- بارسلونا با رئال مادريد اسپانيا با 6/8 امتياز
2- هايدوک با دينامو زاگرب کرواسي با 4/8 امتياز
3- آژاکس آمتسردام با فاينورد هلند با 1/8 امتياز
4- پاري سن ژرمن با المپيک مارسي فرانسه با 8/7 امتياز
5- ترابوزون اسپور با فنرباغچه ترکيه با 7/7 امتياز


برنامه مسابقات جام جهانی 2014/ ایران در پلی آف خطرناک مرحله دوم
۴ فروردين ۱۳۹۰

سایت گل - کنفدراسیون فوتبال آسیا شکل بازیهای انتخابی جام جهانی 2014 در قاره آسیا را اعلام کرد.


در این بازیها 43 کشور آسیایی حضور دارند و برای گرفتن یکی از 4/5 سهمیه و رفتن به جام جهانی برزیل در مراحل مختلفی به میدان خواهند رفت.

بنابر عملکرد تیم ها در دوره قبلی جام جهانی 2010 کشورها در سیدهای یک تا 43 قرار گرفتند و این بازیها با شش مرحله در نوامبر سال 2013 به پایان می رسد.ایران که در دوره قبل نتوانست که در مرحله آخر در گروه خود چهارم شد و به جام جهانی نرسید اینک در رده هفتم سیدبندی آسیا قرار گرفته و باید از دور دوم بازیها وارد مسابقات شود.

در دور اول 16 تیم رده پایین تر در روزهای 29 جون - 8 و 12 تیر بازی پلی آف رفت و برگشت برگزار می کنند.
هشت تیم صعود کننده به بیست و دو تیم رده های شش تا 27 اضافه می شوند تا در مرحله دوم به دو گروه پانزده تیمی تقسیم شوند و پلی آف رفت و برگشت دیگری برگزار کنند.

ایران یکی از کشورهایی است که باید در روزهای 23 و 28 جولای - اول و شش مرداد ماه در دو بازی تعیین کننده رفت و برگشت بازی کند و در صورت موفقیت به مرحله سوم برود.

پانزده برنده این مرحله به پنج تیم رده بالای سیدبندی ملحق می شوند و در مرحله سوم در پنج گروه چهارتیمی بازی می کنند تا دو تیم از هر گروه بالا بیایند.

در مرحله چهارم 10 تیم صعود کرده در دو گروه پنج تیمی تقسیم می شوند. دو تیم برتر هرگروه به جام جهانی برزیل می رسند و تیم های سوم در بازی پلی آف مقابل هم قرار می گیرند تا نماینده آسیا برای دیدار با نماینده یک قاره دیگرمشخص شود.

در دوره قبل بحرین با شکست عربستان توانست در بازی پلی آف دوم مقابل نیوزلند بایستد ولی به آفریقای جنوبی نرسید.

قرعه کشی مرحله اول و دوم بازیها روز 30 مارچ - 10 فروردین در کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می شود.

سیدبندی تیم ها :

1. ژاپن، 2. کره جنوبی، 3. استرالیا ، 4. کره شمالی، 5. بحرین، 6. عربستان سعودی ، 7. ایران، 8. قطر، 9. ازبکستان، 10. امارات متحده عربی ، 11. سوریه، 12. عمان، 13. اردن، 14. عراق، 15. سنگاپور، 16. چین، 17. کویت، 18. تایلند، 19. ترکمنستان ، 20. لبنان، 21. یمن، 22. تاجیکستان، 23. هنگ کنگ، 24. اندونزی، 25. قرقیزستان ، 26. مالدیو، 27. هند، 28. مالزی، 29. افغانستان، کامبوج، 31. نپال، 32. بنگلادش، 33. سریلانکا ، ویتنام، 35. مغولستان ، 36. پاکستان، 37. فلسطین، 38. تیمور لسته، 39. ماکائو، 40. چین تایپه، میانمار، 42. لائوس، فیلیپین.